Darlık Baraj Gölü Kamp Alanı

Şile, İstanbul, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Darlık Baraj Gölü Kamp Alanı ‘na giderken ne götürmek lazım?

Darlık Baraj Gölü Kamp Alanı özellikle İstanbulluların şehirden uzaklaşıp, doğa içerisinde kamp yapmak için en çok tercih edilen en elverişli kamp alanlarından biridir. Kamp alanına gitmeden önce size bir kaç tavsiye vermek isteriz:

 • Atıştırmalık önemli. Temiz havada insanın karnı acıkıyor.
 • Islak mendil ve peçete kişisel ihtiyaçlar için lazım olabilir. Mutlaka yanınızda bulundurun.
 • Uzun kalacaksanız etrafta çeşme ve market olmadığı için içme suyunu bol tutmanızda fayda var.

GÜNCEL BİLGİ DİKKAT! (02.09.2019)

Darlık Baraj gölüne giden yolun, muhtarlık tarafından toprak dökülerek, dozerle bozularak kullanılamaz hale getirildiğinin bilgisine ulaştık. Darlık barajına gitmeyi düşünenler ne yazık ki araçlarını bu yolun gerisinde bırakarak yürüyerek gitmek durumundalar. Bu hukuk dışı, anlamsız yol kapatma durumuna tepkili bazı kişiler tarafından Jandarma’ya şikayette bulunulmuştur. Ancak konunun daha ciddiye alınması adına siz de mağduriyetinizi bölge Jandarma komutanlığına bildirerek; yapılan hukuk dışı bu uygulamanın son bulmasını, farklı bölgelerde de emsallerinin önüne geçilmesi adına bir vatandaş olarak, vatandaşlık hakkınızın size verdiği hakkı arayabilirsiniz.  

Ne var, ne yok?

 • WC yok
 • Cafe & Restoran yok
 • Gölü çevreleyen ve tepeden görebileceğiniz, yürüyüş yapabileceğiniz, manzarası güzel yollar var
 • Kamp veya piknik alanı olarak kullanabileceğiniz bir çok koy var
 • Mobil şebeke var
 • Balık tutma imkanı var
 • Ateş yakmak için odun bulma imkanı var

Nasıl Ulaşılır?

Şile merkeze gelmeden Ahmetli’ye doğru dönüyorsunuz oradan da korucu köyüne kadar devam edin. Köye girdikten sonra karşılıklı bakkalların arasından geçerek devam edilir. En son yol bitiminde sola devam eden yolu takip ettiğinizde kamp alanına çıkarsınız.

Darlık baraj gölüne Darlık’a sapmadan Ulupelit üzerinden devam ederek ulaşım sağlamaya dikkat edin. Google maps ile göle rota çizmenizi tavsiye etmiyoruz.  Göl oldukça büyük bir alana yayılmış durumda ve Google maps’te işaretli konumu takip ettiğinizde kamp alanına ulaşabilmek için tüm göl çevresini dönmek zorunda kalıyorsunuz. Ayrıca göl çevresinde yolun oldukça kötü olduğunu belirtmekte fayda var. Yağışlı aylarda yolların bozuk olduğunu hesaba katarak buna uygun bir araç ve donanımla gitmekte fayda var.

Siz de birşeyler ekleyin

Darlık Baraj Gölü’nde kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:43 am
 • Kategori: Kampyeri
 • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

 • Adres: Darlık Barajı, Şile/İstanbul, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır