Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Çukurbağ Yarımadası Bisiklet Parkuru (29 km)

Andifli Mahallesi, Liman Sokak, Kaş/Antalya, Türkiye

Rota Açıklaması

Çukurbağ Yarımadası Bisiklet Parkuru (29 km)

Çukurbağ Yarımadası Bisiklet parkuru için Antalya’dan Muğla’ya sahilden yola çıkanlar 180. kilometrede dolambaçlı yollardan aşağıya doğru inerken denizi ilk gördükleri anda olağanüstü bir manzarayla kuşatılır: Turkuvaz sulara uzanan yemyeşil bir yarımada, irili ufaklı koylar, balkonlarından begonvil çiçeklerinin sarktığı ahşap evler ve karşıda Meis Adası. Kışın kimsesiz sokaklarıyla sakin, yazınsa cıvıl cıvıl bir Akdeniz kasabasıdır Kaş.

Doğada pedal basmaktan hoşlananları tatmin edecek bu rota, Antalya’nın Kaş ilçe merkezinde yer alıyor. Başlangıç noktası liman olan rota, antik tiyatro önünden geçerek kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan Çukurbağ Yarımadası’na yol alıyor. İnceboğaz mevkisindeki dar bir kıstakla anakaraya bağlanan yarımada parkuru, en yükseği 67 metre olan küçük rampalar içermekte. Kıstak sonrası başlayan yokuş tırmanılarak bir kavşak noktasına erişiliyor. Butik oteller ve villaların bulunduğu bir alandan geçip geniş bir daire çizerek dört kilometre sonra yeniden kavşak noktasına geri dönülüyor.

Yaklaşık 13 kilometrelik Çukurbağ Yarımadası turundan sonra ilçe merkezinden güneydoğuya hareket ederek Kaş’ın ünlü Küçük Çakıl ve Büyük Çakıl plajlarına ulaşılıyor. Şimdi deniz seviyesinden 328 metreye tırmanan zorlu bir yokuş sizi bekliyor. Çetikli mahallesini geçtikten sonra kısa bir mola vererek arkanızda serilen manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Tüm Kaş yerleşimi, adacıklar ve Yunanistan’ın Meis Adası etkileyici bir kare oluşturacak.

Çeşme bulabileceğiniz Bayındır köyünün ardından rota, Antalya-Kaş karayoluna bağlanacak. Artık pedalları kullanmadan rahat bir inişle ilçenin tek kumsalı, Akçagerme Plajı’nda etkinliğinizi sonlandırabilirsiniz. Yılın her mevsimi denize girme imkânı bulunan Kaş’ın sularında adelelerinizi dinlendirebilirsiniz. İsteyenler önerdiğimiz rotayı sadece 13 kilometrelik Çukurbağ Yarımadası şeklinde planlayabilir.

Temmuz-ağustos ayları bölgenin en sıcak olduğu dönem.

Aşırı nemle birlikte güneş çarpması riski mevcut. Bu zaman dilimi dışındaki 10 ay, bisiklet için uygun. Kaş çevresinde ayrıca

Alternatif Rotalar:

1- Kaş-Kalkan (23 kilometre),

2- Kaş-Yeniköy-Çukurbağ-Ağullu-Belen-Bayındır-Kaş (25 kilometre)

Bu parkurlarda da bisiklet sürebilirsiniz. Kaş ilçesinin Antalya şehir merkezine uzaklığı 180 kilometredir.

Antalya İçerisindeki Diğer Bisiklet Rotaları

Bu rotalarda da pedallamak isteyebilirsiniz

Üzgünüz Sonuç Bulunamadı

Civardaki Kamp Alanları

Gezgin üye olup, siz de kamp yaptığınız alanları ekleyebilirsiniz

Alacasu Cennet Koyu Kampı

Çamyuva, Kemer/Antalya, Türkiye

Kamp Alanı

Kamp Alanı

Phaselis Kamp Alanı

Tekirova, 1015. Sokak, Kemer/Antalya, Türkiye

Kamp Alanı

Kamp Alanı

Beycik Bükü Koyu Kamp Alanı

Beycik, Beycik Köyü Yolu, Kemer/Antalya, Türkiye

Kamp Alanı

Kamp Alanı

Bu içeriği paylaşın:
  • Adres: Andifli Mahallesi, Liman Sokak, Kaş/Antalya, Türkiye
  • İlçe: Kaş
  • Şehir: Antalya
  • Posta Kodu: 07580
  • Ülke: Türkiye

    Bu rota hakkında bildiklerini aktarmak ister misin?

    Giriş Yapın