Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı

Vize, Kırklareli, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Cehennem Şelaleleri Kamp Alanı

Cehennem şelaleleri kamp alanı ‘nda tuvalet yok.  Daha doğrusu kamp için özellikle tahsis edilen bir kamp alanı mevcut değil. Çadırınızı uygun gördüğünüz herhangi bir düz alana kurabiliyorsunuz. İçme suyunu ise dereden temin edebilirsiniz. Cehennem Şelaleleri’ne yürüyüş yapabilirsiniz. Kamp alanında ne yazık ki mobil şebeke mevcut değil.  Şelaleye giden yolda tabelayı görünce girin. Çakıllı bir yolla karşılaşacaksınız. Buradan uzun süre yaklaşık 300m kadar yokuş aşağıya iniliyor. Park alanından aşağıya nehir boyunca yürüyünce şelaleye ulaşılıyor.

Cehennem şelaleleri ‘ne özellikle haftasonları çok sayıda günübirlikçi ile karşılaşabilirsiniz. Gün seçimi olarak haftaiçi seçme şansınız varsa çok daha keyifli bir kamp geçirebilirsiniz.

Şelale çevresindeki bölgede yabani hayvan olarak Domuz görülebilir.

Cehennem Şelaleleri ‘nde Trekking

Bu rota doğa yürüyüşçüleri tarafından sıkça tercih edilen orta zorlukta bir trekking parkurudur. Kamp yapmayacaksanız, gününüzü trekking turu yaparak değerlendirebilirsiniz.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

İstanbul’dan Çerkezköy üzerinden önce Saray’a sonra Vize’ye ulaşılır. Vize’ye gelindikten sonra Kıyıköy tabelası takip edilerek Kıyıköy yoluna girilir. Kömürköy’ü geçtikten sonra Kızılağaç köyü yol ayrılımda bu yoldan çıkılır ve Kızılağaç köyünü geçtikten sonra sola doğru bir tabela sizi Cehennem Şelalelerine yönlendirecektir. Bu noktada asfalt yoldan çıkılır ve yaklaşık 3km toprak yoldan gidilerek şelalerin başladığı tepeye varılır. Aracınızı burada bırakıp aşağı inmeniz gerekiyor. Korkmayın şelaleler çok uzakta değil. Aşağı inince hemen göreceksiniz.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:43 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
  • Adres: Cehennem Şelaleleri, Kızılağaç Köyü Yolu, Kızılağaç Köyü/Vize/Kırklareli, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır