Cehennem Deresi Kanyonu

Ardanuç, Artvin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Cehennem Deresi Kanyonu Dünyanın sayılı kanyonlarından biridir. Cehennem Deresi Kanyonu tipik bir kanyon vadisidir. 500 metre uzunluğunda, 70 metre genişliğinde ve 6 metre derinliğindedir. Ardanuç suyuna çıkar. Dağlar arasında oluşmuş coğrafi bir yapıdır. Başka bir deyişle, kanyonun en derin kısmı deniz seviyesinden çok yüksektir. Kanyona ulaşmak için tek kişinin bile ulaşamayacağı taşlı, dik patikalar ve kesişen patikaları takip etmeniz gerekiyor. Aslında çubuklar veya çanlar, orada yaşayan canlıları olası saldırılardan korumak için boşluklardan tek tek geçerken ses çıkarmaları gerekiyor.

Nasıl Ulaşılır?

Artvin-Ardanuç kara yolunun 25’inci kilometresinde yer almaktadır. Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Önemli Uyarı!

Bu bölge vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi hayvanlara karşı ne gibi önlemler alınabileceği ile ilgili hazırlanan kamp rehberimize her koşula hazırlıklı olmak, bilinçlenmek adına mutlaka göz atın.

Siz de birşeyler ekleyin

Bu bölgede kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:39 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
  • Adres: Cehennem Deresi Kanyonu, Avcılar Köyü/Ardanuç/Artvin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır