Çayırhan Gölü

Nallıhan, Ankara, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 14 Mayıs 2022

Çayırhan Gölü Ankara ilinin Nallıhan ilçesinde yer almaktadır. Yürüyüş yolu, kamp, trekking, mangal ve çardak imkanı bulunan piknik alanı  gibi pek çok imkan ile ziyaretçilerini bekliyor. Juliopolis Antik Kentine ait Nekropolü ile Frig, Roma ve Bizans dönemlerinden kesitler sunan göl kenarı Ankara’nın tarihi geçmişini anlamak için de iyi bir rota.

Manzarası oldukça güzel.  Kendiniz ücretsiz piknik yapabileceğiniz gibi ayrıca bir de ücretli tesis var. Çocukların vakit geçirmesi için de bir park bulunuyor. Şehre biraz uzak olduğundan göl kenarı fazla kalabalık olmuyor.

Kamp kuracaklar ya da akşam ziyaret edecekler için hatırlatmakta fayda var tek sorunu çok fazla sivri sinek olması. Yanınızda koruyucu bulundurmak isteyebilirsiniz.

Çayırhan Gölü Tekne Turu

Çayırhan Gölü Ankara’da tekne turu yapabileceğiniz birkaç seçenekten bir tanesi. 20 kişilik teknelerle göl üzerinde gezintiye çıkabilirsiniz.  belediyeye ait +90 312 796 10 01 numaralı telefonu arayarak randevu alabilirsiniz. Juliopolis Antik Kenti gölden daha net görülebilmektedir. Gitmeden önce tekne turu için belediyeye ait +90 312 796 10 01 numaralı telefonu arayıp bilgi alabilirsiniz.

Çayırhan Gölü Yol Tarifi ve Giriş Ücretleri

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Reklamsız gezinti için

Girişin ücretsiz olduğu Çayırhan Gölünde tuvalet ve çeşme var. Otopark sorunu yok. Buraya kadar geldiyseniz mutlaka Nallıhan Kuş Cenneti’ni de görmelisiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi  fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

 

Fotoğraf: Nallıhan Kaymakamlığı


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mayıs 14, 2022 » 6:16 pm
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Adres: Çayırhan, Çayırhan Göl Kenarı Çay Bahçesi, Nallıhan/Ankara, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla
Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
İşletmenizi Ekleyin
  • İşletmenizi Ekleyin