AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Norman Kralı II. Roger, bu kaleyi 12. yüzyılda bir Bizans yapısının kalıntıları üzerine inşa etmiştir. 1156’da Sicilya Kralı I. William tarafından tahrip edilen kale 1233’te Roma imparatoru Fredrick II tarafından yeniden inşa edilmiştir. Yeniden inşasında kalenin hala ayakta duran iki kulesi kaleye dahil edilmiştir. Hendek üzerindeki köşe burçlar, Aragon egemenliği sırasında 16. yüzyılda eklenmiştir. Birkaç kez el değiştiren kale nihayetinde Napoli Kralı’nın yönetimine iade edilmiş ve hapishane olarak kullanılmıştır.

Kalenin kuzey kesimi denize sıfırdır. Onun dışında hendeklerle çevrilidir. Bir köprü yardımı ile güney kapısından giriş sağlanmaktadır. Günümüzde ara sıra sanat ve heykel sergileri için kullanılmaktadır. Kaleden şehir ve deniz manzarası Barinin en iyileri arasındadır, bu yüzden ziyaretinizde kameranızı yanınıza aldığınızdan emin olun.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmişseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

Fotoğraf: ikbenopreis.nl


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:44 am
  • Kategori: Tarihi Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Castello svevo di Bari, Piazza Federico II di Svevia, Bari, Bari ili, İtalya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır