Bari Katedrali Succorpo Müzesi

Bari, Bari, İtalya

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Bu yazımızda Bari Katedrali Succorpo Müzesi hakkındaki bilgileri sizler için derledik.

Bari Katedrali’nin altındaki Succorpo Müzesi, on dokuzuncu yüzyılın sonlarına doğru, bir gün elinde harita ile bölgede gezerken gizli bir bölmeden düşen mühendis Pietro Fantasia tarafından keşfedilmiştir. (Museo del Succorpo della Cattedrale)

Müze 2. yüzyıldan kalma bir Roma yolunun parçalarını, ahtapot, balık ve bitki motifleri içeren 5. yüzyıldan kalma bir zemin mozaiğini ve bir 9. yüzyıl Bizans kilisesinin kalıntılarını içerir.

Bari Katedrali Succorpo Müzesi : Timothy mozaiği

Museo del Succorpo’da bulunan değerli tarihi kalıntılar arasında erken Hıristiyanlık dönemine ait duvar kalıntıları ile MS 6. yüzyıldan kalma Timothy mozaiği yer almaktadır. Mozaik ismini yanında bulunan Latince yazıtta geçen, sadık bir Hristiyan olan Timothy’den almıştır.

Ayrıca denizcilikle uğraşan şehrin simgesi niteliğinde ahtapot ve balıkların betimlendiği değerli bir mozaik de buradaki eserler arasındadır.

Barinin tarihi merkezinde yer alan Succorpo Müzesi’ne ulaşım oldukça kolaydır. Katedral Piazza dell’Odegitria’da, Bari Centrale tren istasyonuna yaklaşık 1,2 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Müzenin altında bulunduğu San Sabino Katedrali (Basilica Cattedrale Metropolitana di San Sabino) yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmişseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

Fotoğraf: Wikipedia


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 7:56 pm
  • Kategori: Tarihi Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Museo del Succorpo della Cattedrale di Bari, Piazza dell'Odegitria, Bari, Bari ili, İtalya
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır