Barbaros Koyu Kamp Alanı

Silifke, Mersin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 13 Mart 2023

Merhaba sevgili Kamprota takipçisi, başlığımızın Barbaros Koyu Kamp Alanı olduğuna bakmayın , siz bu şekilde arıyorsunuz diye başlığımızı bu şekilde atıyoruz 🙂 Ne yazık ki burada bir kamp işletmesi yok.   Haliyle kamp alanı değil daha çok “kamp yeri” diyebiliriz burası için.

Mersin ili Silifke ilçesine bağlı olan koyda çadırınızı uygun bir yere kurarak yılın herhangi bir ayı rahatlıkla kamp yapmanız mümkün. Pırıl pırıl bir denizi, çakıllı ve yer yer kumsal bir sahili var. Küçük ama şirin bir koy. Drone ile özellikle gün batımı öncesinde güzel hava görüntüleri veren bir yer. Şimdi gelelim konumuza.

Barbaros Koyu’nda Kamp İmkanları

Burada bir işletmenin bulunmadığını söylemiştik. Ne yazık ki burada bir içme su kaynağı, elektrik, tuvalet gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz bir yer mevcut değildir.  Yalnızca köylüler sıkma börek yapıp satmak için koya geliyor. Bunun haricinde en yakın market köy içerisinde. Yürüyerek ulaşmak tam bir eziyet haliyle ihtiyaçlarınızı karşılamak için aracınız ile gidip gelmelisiniz.

Köylüler tarafından derme çatma kurulan bir yer var. Burada bahsettiğim gibi aparatif yiyecekleri kendi elleriyle hazırlayıp satıyorlar.

Barbaros Koyu ‘na Nasıl Gidilir?

Özellikle Mersin-Antalya istikameti üzerinden koya ulaşanlar koy sapağını kaçırabilirler. Haritadan konumu aldığınızda sapaktan önceki son tünel çıkışına varmadan mutlaka yavaşlayın. Bu sapak genelde tünel çıkışına hızla girildiği için kaçırılıyor ve eski Antalya yolundan Boğsak sahiline gidiliyor. Buna mutlaka dikkat edin. Tünelden çıktığınızda küçük bir Eğerce yazan tabela göreceksiniz. Yer yer bozuk toprak bir yol. Buraya saptığınızda yol sizi direk Barbaros koyuna çıkartacak. Eğerce buranın diğer adı sanırım.

Yeme-İçme için önemli uyarı

Kalacağınız gün boyunca yetecek yeme-içme ihtiyacınızı göz önünde bulundurarak yanınızda götürün. İnanın bana küçücük şeyler için köye gidip gelmek keyfinizi kaçıracaktır.

Gölge alan sıkıntısı!

Koyda yer alan ve gölge yapan boş bir ağaç altı bulmak yaz aylarında oldukça zor.  Özellikle hafta sonu gidecekseniz sizi bir kalabalık bekliyor olacak. Gölgelik bir alan bulmanız imkansız. Bu söze güvenmeyip “ben yine de şansımı deneyeyim” demeyin. Hayal kırıklığına uğrarsınız. Yanınızda mutlaka gölge yapacak bir branda, şemsiye vs. mutlaka götürün.

Ah şu sinekler yok mu

Yanınıza bir sinek kovucu almazsanız, bırakın uyku uyumayı, akşam havanın kararmasıyla beraber sabahın ilk ışıklarına kadar hayatın anlamını sorgularsınız. Çadırınıza sivrisineklerin girebileceği yırtık falan olmadığından da emin olun. Gerçekten çok değişik canlılar bir parmak boşluktan dahi çadır içine girebiliyorlar. Bir sinek kovucunuz varsa şayet endişe edecek bir şey yok. Açık havada akşamın keyfini doya doya çıkarabilirsiniz.

Barbaros Koyu Güvenlik Önerileri

Solo kamp yapmaya pek elverişli bir yer olduğu söylenemez. Bir ihtiyacınızı almak için çadırı bırakıp gitmelisiniz. Geldiğinizde çadırı aynı şekilde bulmama gibi bir şansınız var. Geçmişte çadır içinden değerli eşyaların çalındığı ile ilgili pek çok haber aldık. Hoş, bizim başımıza hiç gelmedi ama biz yine de güvenlik gerekçesi ile aracı çadırımıza yakın tutuyoruz. Ve değerli eşyalarımızı aracın bagajında tutuyoruz. Size de bu şekilde gerekli önlemleri almanızı şiddetle öneririz. En yakın kollu kuvvetin kilometrelerce uzakta olduğunu hesaba katarsanız, başınıza bir iş gelsin istemezsiniz.

Sonuç:

Genel olarak olumsuz bir tablo çizmiş gibi olabilirim. Ancak bu sizi aldatmasın. Yalnızca nelerle karşılaşılması olası bunlardan tek tek söz ettim. Gerekli önlemlerinizi aldıktan sonra burada gerçekten çok güzel vakit geçireceksiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Burayı ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak  gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 13, 2023 » 7:28 pm
 • Kategori: Kampyeri
 • Tür: Kampyeri

EK DETAYLAR

 • WC: Yok
 • Elektrik: Yok
 • İşletme: Yok
 • Kapalı Duş: Ücretli

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Diğer özellikler
 • Adres: Barbaros Koyu, Akdere, Silifke/Mersin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

2 Yorum

(2.33 / 5)
Sırala:
Puanla / Yorumla
 • thumb

  İkinci kez kalmam

  Denize girip gideceksen güzel yer.neredeyse hiçbir imkanı yok. Herşeyi yanında goturmedikten sonra zor burada kamp yapmak. Karavanla falan gelecen buraya 🙂

 • thumb

  Güzel yer. Ama…

  Buraya 5 puan vermeyi çok isterdim güzel bir koy denizi vs güzel. tek problemi aşırı kalabalık oluyor. su konusu da ayrı bir dert. Buraya damacana damacana suyla gelin abi 🙂

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır