AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Ayaş Merdivenli Kuyu Plajı Mersin ilinin Erdemli ilçesinde yer alan küçük bir plaj.  Mersin merkeze 66 kilometre, Erdemli ilçesine ise 28 km uzaklıkta.

Burası yaz sezonunda kamp alanına dönüşüyor. Piknikçiler için araç giriş ücreti ve çadır kuranlardan günlük konaklama ücreti alınıyor. Ana yolun hemen yanında birkaç okaliptüs ağacının gölge yaptığı koya rağbet oldukça fazla. Bunun sebeplerini sıralayalım. Birincisi merkeze yakınlığı ve düşük ücretler karşılığında sunduğu, plajda açık duş ve tuvalet imkanının olması. Bu hizmetler yalnızca yaz sezonunda var. Kışın alan tamamen ücretsiz. Bir diğer tercih edilme sebebi ise hemen yanında bulunan Elaiussa Sebaste Antik Kenti. Antik kent kalıntılarının yanında yüzmek değişik bir deneyim. Üçüncü sebep ise ulaşım kolaylığı ve çevredeki market ve yerel restoranların varlığı. Tabi yine bunlarda yalnızca yaz sezonu için geçerli. Sezon dışında çoğunluğu kapatıyor. Bir diğer avantaj olarak bölgedeki çok sayıda makul konaklama imkanlarını sayabiliriz.

Son olarak da bir çok tarihi ve doğal alana yakınlığından bahsedelim. Ayaş Merdivenli Kuyu Plajı Kamp Alanı  Kızkalesi‘ ne  yaklaşık 5 kilometre mesafede. Adamkayalar ise buradan 10 kilometre mesafede. Daha önce de belirttiğimiz gibi Elaiussa Sebaste Antik Kenti kalıntıları ise yanı başınızda. Özetleyecek olursak  araç girişinin de olduğu plaj, ulaşım kolaylığı ve düşük maliyet ile tatil imkanı sunuyor. Kış ve ilkbahar aylarında ise ücretsiz olan koy yalnızca balıkçılara, karavancılara ve dalış tutkunlarına kalıyor.

Ayaş Merdivenli Kuyu Ulaşım

Buraya Mersin otogardan kalkan 170 numaralı Taşucu belediye otobüsleriyle ulaşabilirsiniz. Ayrıca Mersin-Silifke arası çalışan özel minibüsler de buradan geçer. Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak yol tarifi alabilirsiniz.

Siz de bir şeyler ekleyin

Ayaş Merdivenli Kuyu plajını ziyaret etmiş iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alandaki kendi kamp fotoğraflarınızı gönderin, yayınlayalım.

 

Fotoğraf: Aeroview


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:49 am
  • Kategori: Gezilecek Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Ayaş, Ayaş Merdivenli Kuyu Plajı 2, D400, Erdemli/Mersin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Binnur Ünal
  • Binnur Ünal