Avusor Yaylası Kamp Alanı

Çamlıhemşin, Rize, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Avusor Yaylası Kamp Alanı işletmesi yok. Ancak kendi çadırınızı kurabilirsiniz. Avusor yaylası ‘nın Türkçe karşılığı kırmızı su demekmiş. Arap turistlerin de etkisiyle zaten yüksek olan yayla fiyatları burada biraz daha yüksek.

 

Avusor Yaylasına Nasıl gidilir?

Buradan 3.562 metre rakımlı Kemerlidağ kıyısındaki göle, dere üzerindeki ahşap köprüyü geçip, patikayı takip ederek ulaşabilirsiniz. 2364 metre irtifadan 2705 metre irtifaya yaklaşık 2,5 km yürünerek çıkılması sırasında tansiyon ve nefes düzeni konularında da dikkatli olunmalı.

Ayder milli park girişinin rakımı 930 metre. Buradan Ayder merkeze olan mesafe yaklaşık 5 km ve 1.360 metre rakıma yükseliyorsunuz. 2.360 metre rakımlı Avusora ulaşmak için 10 km daha gitmeniz gerekiyor. Asfalt ve beton yoldan sonra yaklaşık 8 km lik toprak yolu yan dere geçişleri, çukur ve taşlar nedeniyle çok uzun sürede alabilirsiniz. Ortama hızınız neredeyse 10 km/saat. [1]

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak da yol tarifi alabilirsiniz.

 

Önemli Uyarı!

Bu bölge vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi hayvanlara karşı ne gibi önlemler alınabileceği ile ilgili hazırlanan kamp rehberimize her koşula hazırlıklı olmak, bilinçlenmek adına mutlaka göz atın.

 

Siz de birşeyler ekleyin

Avusor Yaylası Kamp Alanı fotoğraflarınızı ve yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kaynak: [1] Okur Gezer


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:42 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Avusor Yaylası, Yukarışimşirli Köyü/Çamlıhemşin/Rize, Türkiye
Reklamsız gezinti için

YAKINLARDA NELER VAR?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır