AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Kale içerisinde sarnıç ve şapel kalıntıları bulunmaktadır. Çoruh Nehri kıyısında Artvin şehrinin girişindeki bu kale, Bagrat (Gürcü) Kralı Büyük Oşet tarafından 937’de yaptırılmıştır. 19. yüzyılda Osmanlılar, çeşitli dönemlerde restore edilen yeni bir kale inşa ettiler. Bu, şehrin girişini kontrol eden küçük bir kale. 2004 yılında restore edilmiş ve 2012 yılında kale aydınlatma projesi tamamlanmıştır. Askeri bir bölgede bulunduğundan, koruculara haber verilerek asker refakatinde ziyaret edilebilir.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak google map üzerinden yol tarifi alabilirsiniz. Artvin Kalesi Şehir merkezine yaklaşık 2 kilometre uzaklıktadır ve Artvin şehrinden minibüs ile ulaşılabilir.

Siz de bir şeyler ekleyin

Artvin Kalesi ‘ni ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine Artvin Kalesi ‘nde çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:46 am
  • Kategori: Tarihi Yerler
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Çayağzı Mahallesi, Artvin Kalesi, Artvin Merkez/Artvin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır