Arşiyan Yaylası Kamp Alanı

Şavşat, Artvin, Türkiye

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 11 Mart 2023

Arşiyan Yaylası Kamp için güzel yerlerden biridir. Yaylanın rakımı 2.600 ile 3.500 metre arasında değişmektedir. Yaylada 20 göl ve 12 yüzen ada bulunuyor. Adeta doğa ana tüm maharetini burada kullanmış. 🙂 Bunca doğal oluşumun aynı yerde toplanması sık karşılaşılan bir şey değildir.

Arsiyan Yaylası kuzey ve batıda Gürcistan, güneyde Ilıca köyü, güneydoğuda Pınarlı köyü ve Cindağı, doğuda Posof (Kor köyü) ile çevrilidir. Arsiyan yaylası otu, suyu ve balığıyla diğer yaylalardan farklıdır. Ayrıca tuz kayaları, kömür madenleri ve irili ufaklı birçok köknar ağacı bulunmaktadır. Yaylanın en büyük nimeti kekre, mozi, mesghal ve jol’un erkenci meyvelerinde bulunabilir. Yürüyüşte bol kokulu Negolara (sarı çiçek hastalığı) da toplandı ve lezzetli ve pratik bir pancar çorbası. Arsiyan, gölleri ve antik yerleşim yerleri ile de ünlüdür. Göller Bölgesi’nde Post Gölü adında bir göl var. Yanında postane diye bir yer var. Burada cumhuriyetten önce askeri amaçlı askeri karakolların dilinden dile doğru gelişmiştir. Boğa Gölü, Alciyan Yaylası’nın Göller Bölgesi’nde yer almaktadır.

Nasıl Ulaşılır?

Adres alanı başlığında yer alan “Yol Tarifi Al” sekmesine tıklayarak hızlıca GPS’ten yol tarifi alabilirsiniz. Şavşat ilçesine 40 km uzaklıkta, buradan gölün altındaki köye minibüs veya özel araç ile ulaşılabilir.

Arşiyan Yaylası Kamp için Önemli Uyarı!

Bu bölge vahşi hayvanlara ev sahipliği yapmaktadır. Vahşi hayvanlara karşı ne gibi önlemler alınabileceği ile ilgili hazırlanan kamp rehberimize her koşula hazırlıklı olmak, bilinçlenmek adına mutlaka göz atın.

Siz de birşeyler ekleyin

Arşiyan Yaylası ‘nda kamp yapmış, bu bölgeyi ziyaret etmiş veya bu bölgenin yerlisi iseniz aşağıdaki yorum alanında edindiğiniz gözlemleri paylaşarak kamp sever gezginlerimize yardımcı olabilirsiniz. Ayrıca [email protected] adresine bu alanda çekilmiş kendi kamp fotoğraflarınızı gönderip, yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.


Reklamsız gezinti için

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Mart 11, 2023 » 2:38 am
  • Kategori: Kampyeri
  • Tür: Gezi Rotası
  • Adres: Arsiyan Yaylası, Demirkapı Köyü/Şavşat/Artvin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır