Alize Yatçılık ile Taşucu Tekne Turları

  • 1₺/Ücret sorun
Silifke, Mersin, Türkiye
Doğa Aktivitesi Ücretli
Alize Yatçılık ile Taşucu Tekne Turları
Silifke, Mersin, Türkiye
  • 1₺/Ücret sorun

AÇIKLAMA

Son Güncelleme: 7 Ağustos 2020

YAT TURU PROGRAMI

08:00 Acentemiz önünde buluşma ve yol üzerindeki misafirlerimizi toplayarak Taşucu hareket.
10:30 Taşucu Limanından Yatımızın ayrılması ve eğlenceli aktivitelerimizle yat turuna başlama
1. BOĞSAK Yüzme molası 45 dk.
2. DANA ADASI Yüzme molası 1 saat, sonrası yemek servisi
3. TİSAN Yüzme molası 1 saat.
4. BARBAROS KOYU Yüzme molası 30 dk, hareketimiz ile (mevsim meyvesi)
18:00 Taşucu Limanı varış ve servis araçlarımızla Mersin hareket.
20:00 Mersin varış.

1. TAŞUCU

Yatımızın’da limanı olan, yat turlarımızın başlangıç ve bitiş noktası Taşucu limanına ev sahipliğide yapan Taşucu, Silifke’ye 12,5 km Mersin’ 94 km uzaklıkta olup, Mersin Antalya Karayolu üzerindedir. Taşucu Silifke ilçesine bağlı şirin bir sahil kasabasıdır. Nüfusu yaklaşık, 10.466’dır. Nüfus yaz aylarında 15-20.000 dolaylarına ulaşır. Taşucu Turizm açısından önemlidir. Buradan Kıbrıs’a düzenli olarak deniz otobüsü seferleri yapılmaktadır. İklimi tropikal’dır. Kendi zonunda en az sıcaklık farkı görülen kasabada yaz kış ısı farkı yok denecek kadar az ve sürekli yüksektir. Bitki çeşitliliği nadide ve endemiktir toprakları verimli ve sulaktır. Halk geçimini balıkçılık, turizm, ve tarımla sağlar. Taşucu’nun “Denizkızı Efsanesi” meşhurdur. Taşucu’nda Caretta caretta kaplumbağaları yuvalanır. Göksu deltası civarında kuş cenneti bulunmaktadır.

2. BOĞSAK KOYU

Yat turumuzun ilk yüzme molası verdiği yer olan Boğsak, Deniz yolu ile Taşucu limanına 4,8 Deniz mili (8,8 km) Kara yolu ile Silifke’den 18 km, Taşucu`ndan yaklaşık 9 km uzaklıkta Mersin Antalya kara yolu üzerindedir. Mavi bayraklı boğsak Koyu yüzmek için ideal bir yerdir. Koyun hemen karşısındaki Boğsak Adası doğal bir dalga kıran görevi görerek koyu sert rüzgarlardan ve dalgalardan korur. Ayrıca ada Roma ve erken Bizans dönemlerine ait evler, mezarlar, sarnıçlar ve kilise kalıntılarına’da ev sahipliği yapar. Boğsak`ta yerleşim vardır. halk geçimini genellikle balıkçılık, turizm, tarım ve hayvancılıktan sağlar. dik yamaçlarında yetişen Keçiboynuzu bir diğer adı ile harnup, zeytin ve zetin yağı ünlüdür.

3. DANA ADASI

Yat turumuzun ikinci yüzme molası verdiği Dana adası diğer adı ile Köserlik adası, Taşucu limanı’na 9,7 Deniz mili (18 km) Ana Kara’ya 1,2 Deniz mili (2,3 km) mesafededir. Kargıcak bogazındaki ada kıyıya paralel uzanmaktadır. Her zaman serin ve akıntılı olan kargıcak boğazı sularında yüzmek eşsizdir. Adanın en yüksek yeri 270 metre olup yüz ölçümü 2.69 km2 dir. Dana Adası eski adı ile (Pithyussa Adası) Roma ve Erken Bizans kilisesi, mezarlar, lahitler, su kemerleri, evler, liman tesisleri ve bir Roma hamamı kalıntıları vardır. Bu ada aynı zamanda Roma ve Erken Bizans dönemlerinde mezarlık olarak kullanıldığı düşünülmektedir. Adadaki tatlı su kaynağının varlığı adayı her zaman stratejik öneme sahip kılmıştır. Şimdilerde adada yerleşim yoktur.

4. TİSAN KOYU

Yat turumuzun üçüncü molasını verdiği yer olan Tisan koyu, Deniz yolu ile Taşucu limanına 13.9 Deniz Mili (25,7 km) Karayolu ile Taşucu’na 35,8 km Silifke’ye 48,3 km mesafede bulunmakta, Silifke ilçesine bağlı, Mersin Antalya karayolundan ulaşılan, Yeşilovacık beldesi sahilinde, mavi ve yeşilin buluştuğu şirin bir koy’dur. Çok hoş manzarasını izlemek ve turkuaz mavisi denizinde yüzmek insanı adeta büyüler. Koy antik Aprodisias adıyla yunan kolonisi olarak İ.Ö.VII. yüzyılda kurulmuş şimdilerde ise kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. Koyda yaşam kurulu bulunan yazlık villalarda yazlıkçıların varlığı ile yaz aylarında yoğundur kışları derin bir sessizliğe gömülür. Küçük iki adası vardır.

5. BARBAROS KOYU

Yat turumuzun son yüzme molası verilen yeri Barbaros koyu Taşucu limanına Deniz yolu ile 5,5 Deniz mili (10,2 km) Kara yolu ile Taşucu’na 19,5 km, Silifke’ye 32 km uzaklıktadır. Toroslar’ın enfes görünümlü bir vadisinin denizle birleştği güzel bir koydur. Doğal görüntüsü ile Akdeniz’in el değmemiş koylarındandır. koyda yerleşim yoktur. yüzmek için ideal koylardandır.


Reklamsız gezinti için

VİDEO

AYRINTILAR

Tarihinde güncellendi Ağustos 7, 2020 » 7:57 pm
  • Fiyat: 1₺/Ücret sorun
  • Kategori: Tekne Turları
  • Tür: Doğa Aktivitesi

İMKANLAR

Kamp İmkanları
Yeme & İçme
Diğer özellikler
  • Adres: Taşucu, Taşucu limanı, İsmet İnönü Caddesi, Silifke/Mersin, Türkiye
Reklamsız gezinti için

Rezervasyon Planlayın

Rezervasyon kimin adına?

0 İnceleme

Sırala:
Puanla / Yorumla

Puanla / Yorumla

Reklamsız gezinti için
Feragatname: Güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri İşletmeden alınmalıdır. İşletmelere telefon ile ulaşabilirsiniz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır
Alize Yatçılık (Taşucu Tekne Turları)
  • Alize Yatçılık (Taşucu Tekne Turları)