Primaloft nedir? : Primaloft Teknolojisini Tanıyalım

Primaloft nedir ? Sorusuna en kısa cevabımız: “Amerikan ordusu için geliştirilen bir izolasyon malzemesidir.”  olacaktır. Bununla birlikte çeşitli outdoor spor markaları  da bu teknolojiyi kullanmaktadır.

Primaloft Nedir?
PrimaLoft ® Gold en üst düzey mikrofiberli yalıtımdır. Ultra ince iplikler patentli özel bir işlemden geçirilerek yalıtım amaçlı birleştirilir, bu şekilde hafif, son derece yumuşak ve su geçirmez bir katman elde edilir.

Nasıl çalışır?
İnsan vücudu 36,5 derece ısıya sahipken genelde bunu daha aşağı indirmeye çalışan ortamlarda bulunur. PrimaLoft aşırı soğuklarda bile vücudunuzu izole ederek rahat etmenizi ve az enerji harcamanızı sağlar.
Ultra-ince iplikler ufak ısı cepleri oluşturarak vücut ısısını tutar ve soğuğu dışarda tutar. Sonuç ince bir katmanla anında sıcaklıktır. PrimaLoft® Gold mikrofiberleri su geçirmez yapısı ve yüksek yüzey direnci sayesinde nemin girmesini engeller. Sonuç kaz tüyünden çok daha hızlı kuruyan bir izolasyon katmanı. Ultra-ince iplikler kaz tüyü gibi sıkıştırılabilir ve aynı zamanda nefes alan ve cildinizden nemi uzaklaştıran yapıya sahiptir.

Faydaları
PrimaLoft® Gold rakiplerine göre üç kat daha az su emer, kuruyken %14, ıslakken %24 daha sıcaktır. Kaz tüyünden daha hızlı kurur ama aynı derecede sıcak, yumuşak ve sıkıştırılabilirdir. Hafif, nefes alan ve rüzgar direnci yüksektir.

Reklamsız gezinti için

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır