Muhteşem Hacienda Guachipelin Turu

Eskiden bir sığır çiftliği olan Hacienda Guachipelin, küçük bir kasaba olan Curubande de Liberya‘ya 20 kilometre uzaklıktadır.

Bir nehir ve çok sayıda şelaleye sahip olan macera parkı Hacienda Guachipelin, Guanacaste‘deki en popüler ve eğlenceli günübirlik turlardan biridir. Ayrıca ziyaretçilerin gece kalabilmeleri küçük bungalovlarda bulunmaktadır.

Hacienda Guachipelin Zipline

Hacienda Guachipelin zipline parkuru, küçük çocuklardan yaşlılara kadar her yaş için uygun eğlence fırsatı sunmaktadır. Ormanın içinde ailecek keyifli zaman geçirmenin en eğlenceli yollarından birisini turun başlangıcında deneyimleyebilirsiniz.

Zipline sonrasında yaklaşık 30 dakikalık at üzerinde yolculuk sizi bekliyor. Bu rota sonunda sizi nehir turuna götürecek otobüsler bulunuyor.

Hacienda Guachipelin Nehir Turu

Toplam 5 km uzunluğundaki tüm nehir parkuru, yaklaşık 1-1,5 saat sürmektedir. Biraz yorucu olan bu tur yaklaşık 14:00 da bitmiş oluyor. Nehir turunun hemen ardından açık büfe öğle yemeğine geçiyorsunuz.

Açık Büfe Öğle Yemeği

Kosta Rika ya özgü öğle yemeği açık büfe olarak sunuluyor. Fasulye, spagetti, salata, et, ekmek ve tatlıları var. Dilerseniz yanında kahve ya da meyve suyu alabilirsiniz. Öğle yemeğinden sonra dilerseniz kaplıcalara gidebilirsiniz.

Eğer buraya tur ile gelmediyseniz kaplıcalar için kendi ulaşımınıza ihtiyacınız olacak. Kaplıcalar, alana araç ile yaklaşık 10 dakika uzaklıktadır. Milli parka doğru sürdüğünüzde yaklaşık bir kilometre sonra sağda Guachipelin kaplıcaları tabelasını görebilirsiniz. Sağdan kaplıca girişini görene kadar aşağı devam edip otoparka ulaşıyorsunuz.

Hacienda Guachipelin kaplıcaları ve çamur banyoları

Kaplıcalarda herhangi bir süre kısıtlaması bulunmuyor, 18.00’da kapanana kadar kalabilirsiniz. Resepsiyon görevlisinden havlunuzu alıp banyo ve soyunma kabinlerine geçiyorsunuz. Oradan kaplıcalara giden yolda bir asma köprüden geçeceksiniz. Çamur banyosu ve soğuk nehirde yıkandıktan sonra geriye doğal sıcak kaplıcalarda manzaranın keyfini çıkarmak ve rahatlamak kalıyor.

Reklamsız gezinti için

Fotoğraf: guachipelin.com

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır