Mersin Tekne Turları

Mersin’de yer alan Taşucu Tekne Turu İşletmelerini Mersin Tekne Turları rehberi ile kolayca keşfedebilir, telefonla veya Rezervasyon talep formu ile İşletmelere ulaşabilir, Tekne Turu, Tekne Kiralama fiyatlarını karşılaştırabilir, ilgili turları, sayfalarında puanlayabilir, yorum yapabilirsiniz.

Hızlı Bakış

Mersin Tekne Turları Mersin’de yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden biridir.  Mersin’in merkezinde yer alan yemekli tekne turlarından tutun da, Boğsak ve Taşucundan hareket eden pek çok tekne turu veya özel yat turları ile karşılaşmak mümkündür. Genelde farklı farklı koyları gezip denize girmek isteyen çiftler ve aileler bu turları tercih ediyor. Şimdi kısaca tekne tur ve imkanlarını, fiyatlarını, güzergah bilgilerini ve tekne turlarıyla ilgili uyarı ve tavsiyelerimize geçelim.

Mersin Tekne Turu İmkanları

 • Tur İşletmeleri size ailecek yapabileceğiniz bir etkinlik imkanı sunuyor. Taşucu Tekne Turları genel olarak güvenli, tur sırasında size güneşten korunaklı alanlar sağlıyor.
 • Tekne Turu işletmelerinin çoğu şehir merkezinden klimalı araçlarla transfer imkanı sağlıyor. Teknenin hareket edeceği yere nasıl ulaşacağım diye düşünmeniz gerekmiyor.
 • Öğle yemeği (Genelde balık, makarna, karışık kızartma olabiliyor) fiyatlarına dahildir. Bunun haricinde atıştırmalık büfe yiyecek ve içecekler de sunuyorlar.
 • Her Tekne turunun kendine has bir animasyon etkinliği oluyor. Turu satın almadan önce aktiviteleri ile ilgili işletmeden ilgi alabilirsiniz.
 • Koylarda doya doya denizin tadını çıkarmaya olanak tanıyacak sürede çapa atıyorlar.
 • Yaptıkları müzik yayınları müzik zevkinize hitap eder mi bilemeyiz ama zaman zaman, özellikle hareket halindeyken Teknede müzik yayını da yapılıyor .
 • Tur Etkinlik süreleri genelde saat 10:00 – 18:00 arasındadır. (Transfer süresi hariç)
 • Yalnızca gündüzleri değil Akşam turları da düzenleniyor. Tekne turu işletmeleri arasında Balık Turları düzenleyen firmalar da mevcut.  Ayrıntılı bilgileri tur sayfalarından veya doğrudan firmalar telefon ile aranarak alınabilir.

Tekne Turu Güzergahları

 • Mersin’de çapa atmaya değer belli başlı koylar mevcuttur. Hemen hepsi aynı güzergahı izliyorlar. Koylarda geçirdikleri süreler farklı olabilir ancak hemen hemen hepsi, Boğsak Koyu, Barbaros Koyu, Güvercin Adası, Dana Adası ve Tisan Yarım adasına mutlaka uğrarlar.
 • Mevsim yaz da olsa bazen şiddetli rüzgar (Poyraz) sebebiyle tekneler planlanan güzergahtan farklı bir rota izlemeyi seçebilir. Çok sık olmasa da bu durumla karşılaşılabilir.

Mersin Tekne Turları Fiyatları

Fiyatların işletmeden işletmeye pek değiştiği söylenemez. Haksız rekabet olmamasına adına ortalama benzer fiyatlarda hizmet veriyorlar. İşin özü tur için kullandıkları teknelerin kalite ve kapasitesi, personel deneyimi vs. konularında da benzer kaliteye sahip hizmet veriyorlar. Herhangi bir işletmeyi gönül rahatlığıyla aşağıdaki iletişim bilgilerinden arayıp turlarına katılabilirsiniz.

Teknelere Ulaşım nasıl sağlanır?

Adana, Mersin ve Tarsus’tan servisle transfer sağlayan firmalar olabiliyor eğer transfer hizmetini Tekne Turu işletmesi aracılığıyla almak istiyorsanız mutlaka firmaya telefonla ulaşarak servis duraklarının nerede olduğunu bilgisini alın. Özellikle her firma Adana’dan transfer imkanı sağlamıyor. Böyle bir durumda kendi aracınız ile katılım sağlayacaksanız şayet Taşucu Tekne Turlarının kalkış noktası olan Taşucu limanında en geç saat 09:30 gibi hazır olmanız gerekiyor. Tur tekneleri genelde 10:00 ‘da çapa alarak limandan hareket ederler. 

Mersin Tekne Turu Yorumları

Tekne Turları sayfalarında yorum yapabilir, yapılan yorumları inceleyebilirsiniz.

Tavsiye ve İpuçları

 • Küçük çocuklarınızı tekne hareket halinde iken asla gözünüzün önünden ayırmayın.
 • Mersin’in Silifke ilçesi yaz-kış rüzgarlıdır. Havasına aşina olmayanlar genelde güneş altında yandıklarını dahi hissetmezler.  O an bir rahatsızlık hissetmiyor dahi olsanız yine de kendinizi direkt güneşe maruz kalmaktan koruyun. Her saat güneş kreminizi tazeleyin.
 • Güneş ve iyotlu hava sizi önemli ölçüde dehidrasyona maruz bırakacaktır. Bol bol sıvı tüketin.
 • Yanınızda bir deniz gözlüğü ve şnorkel ve deniz ayakkabısı bulundurmanızı öneririz. Mersin Koyları çok güzel bir su altı canlılık çeşitliliğine sahiptir. Serbest dalış yapabilir, sualtını gözlemleyebilirsiniz. 

TEKNE TURLARI

Mersin Tekne Turları Fiyatları

Günübirlik Dalış Turları

Boğsak, Tisan, Dana Adası Günübirlik Dalış Turlarına katılabilirsiniz. 

Günübirlik Balık Turları

Üzgünüz şuan Mersin Tekne Turları sayfası altında Balık Turu etkinliği mevcut değil. Balık turları düzenleyen bir İşletme iseniz “Kurumsal Üye” olarak etkinlik ilanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

Su Sporları - Blog

Yelken, Dalış, Rafting & Kanyoning Blogları

Dalış
Kamprota

CMAS belgesi nedir? Ne işe yarar?

CMAS Belgesi gerekli dalış eğitimleri lisanslı eğitmenler tarafından alan kişilere verilen dalış belgesidir. Uluslararası geçerliliğe sahip olan CMAS belgesi ülkemizde

Yelken
Kamprota

Aborda olmak nedir nasıl aborda olunur?

Yelkenli yada Motoryatlarda Aborda olmak nedir?  Nasıl aborda olunur konusunda derlediğimiz bilgileri ve faydalı olacağını düşündüğümüz videoyu sizlerle paylaşıyoruz. Aborda

Kanyoning
Kamprota

Öldüren Tehlike: Kanyonlarda Sifon Oluşumu

Kanyonlarda Sifon Oluşumu Bu yazıyı kanyoning sporu yapmaya meraklı iseniz can güvenliğiniz için, yalnızca meraktan okuyorsanız şayet genel kültür adına

Yelken
Kamprota

Alarga nedir : Alargada Yaşamlar

Alarga nedir? Alarga herhangi bir yerden karaya bağlı olmaksızın zemine demir atıp, zincir döşeyerek, demir üstünde serbest olarak kalmaya verilen

Gösterilecek başka bir yazı kalmadı 🙁
Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır