Mersin Kamp Alanları

Mersin Kamp Alanları aşağıda tek tek senin için listelendi. Kamp alanlarını incelemeye başlamadan dilersen tanıtım yazımızı okuyabilir veya kamp alanlarını incelemeye başlayabilirsin.

Kamp Kültürü ile yeni yeni kaynaşan Mersin hızla büyümekte ve gelişmekte olan bir şehir. Kültürel ve sanatsal alanlarda Türkiye’nin sanat şehirlerinden biri olsa da Mersin, kamp kültürü ile henüz yeni yeni kaynaşmaya başladı diyebiliriz. Doğa Kulüplerinin düzenlediği sosyal faaliyetlerle kamp kültürünü geliştirme konusunda çok ciddi katkıları var. Bir süredir düzenlenen Milyonfest, Şaymana festivali gibi etkinliklerin de kamp kültürünün gelişmesine katkıları çok büyük. Dağ ve deniz havasının yalnızca birkaç kilometre yol katederek aynı anda rahatlıkla alınabildiği Antalya, Muğla gibi bir şehir. Özellikle bu atmosferi yaşamak isteyen çevre illerden çok sayıda ziyaretçi Mersin’e Nisan ve Eylül Ayları arasında akın ediyor. Bol miktarda Adana ve Antep plaka görmek mümkündür.  Mersin’in Turizm açısından Antalya ve Muğlaya kıyasla halen bakir olduğunu söylemek mümkün.

Konumuza gelirsek, bu kamp rehberini Mersin’de yer alan Mersin Kamp İşletmelerini kolayca keşfedip, Telefonla veya Rezervasyon talep formu ile İşletmelere kolayca ulaşabilin diye hazırladık.  Kamp fiyatlarını , konaklama imkanlarını kolaylıkla karşılaştırabilir sana en uygun kamp alanını tercih edebilirsin. Bir kamp yerinde konakladıktan sonra kaldığın yerin sayfasında puan vermeyi ve yorumlamayı unutma. Böylelikle görüş ve önerilerini diğer insanlarla paylaşabilir, kamp yeri ile ilgili fikir almalarını sağlayabilirsin.

Uyarı & Tavsiyeler

Mersin yazlarının son derece sıcak ve kurak olabildiği, zemini kurumuş iğne çamları ile kaplı olduğu, orman yangınlarına çok müsait bir bölgedir. Kesinlikle kontrolsüz olarak ve (yerde) ateş yakılmamalıdır. Çok sayıda Orman yangını geçmişi olan bir şehir olduğu için başınız Jandarma ile çok ciddi derde girebilir. Bu konuya hem orman ve tabiatın güvenliği hem de kendi güvenliğiniz adına azami özen göstermelisiniz.

– Mümkünse Kamping tercih edin. Şayet kamping haricinde orman içi, su kenarı gibi bir yerde solo kamp yapacaksanız mutlaka yerel idarelerden gerekli izinleri alın.

– Görüşleriniz Kamprota için çok önemli. İnsanlara doğru bilgiler verebilmek adına çok çaba sarf ediyoruz. Konaklamalarınız sonrasında Kamprota’da kamp yeriyle ilgili yorum yapabilir, insanlara görüşlerin ile yardımcı olabilirsin. Kaldığın yer Kamprota’da yoksa şayet @kamp.rota instagram sayfamıza görüşlerini belirtebilirsin. Ve hatta dilersen neşeli fotoğraflarınızı instagram hesabımızla paylaşabilirsin.

– Kamp yerlerinin tamamı aile ile konaklamaya uygun, kamp kültürü ve kamp etiğine uygun olarak kendi kuralları olan yerler. Sessiz sakin bir kamp için ideal yerler. Buralarda köpük ve beach partileri, yüksek sesli müzik,  falan beklemeyin.

İmkan ve Özellikler

Kamp işletmeleri genel olarak beklentileri ortalama düzeyde karşılar şekilde hizmetler veriliyorlar. Karavan kabul etmek, günlük temizlenen duş ve wc, ağaçlık alan, elektrik ve içme suyu, çadır, bungalov kiralama gibi hizmetler sağlıyor.  Kahvaltı konsepti Mersin’deki kamp yerlerinde yok. Yeme – içme tamamen size ait.

 Ortalama Fiyatlar

Fiyatlar sezondan sezona az da olsa farklılık gösterebiliyor. Örneğin düşük sezonda fiyatları 30 TL/Kişi olan bir işletmenin yüksek sezonda fiyatları 60 TL’ye çıkabiliyor. Bu artışta kısıtlı çadır kapasitesine karşılık artan ilgi ve talep sebep oluyor.  Yer bulma konusunda genelde pek bir sıkıntı yaşamayacak olsanız da dönemsel olarak bazen yer bulmak zor olabiliyor. Siz yine de işletmeyi arayarak yer ve fiyatı mutlaka sorun. Fiyat açısından çok büyük bir fark olmayacaksa da en azından yer bulma açısından şansın yükselirken bir yandan da sahil şeridine nazaran daha çok kafa dinleyebilirsin.

Mersin Ücretli Kamp Alanları

Mersin Ücretsiz Kamp Yerleri

Aşağıda yer alan Mersin kamp alanları , bağlı bulundukları İl veya İlçe emniyet teşkilatlarının izinine tabii olarak kamp yapabileceğiniz , bir işletme tarafından Güvenlik ve Konaklama imkanları sunulmayan doğal alanlardır. Özellikle aileniz ile kamp yapacaksanız İşletmeleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.  Ancak Otostopla minimum bütçelerle seyahat eden bir gezginseniz şayet bu kamp yerleri dinlenip geceyi geçirmeniz için elverişli olacaktır. Kamp yerlerinde yer alan imkanlar ve ulaşım bilgileri için tıklayıp ayrıntılarına göz atabilirsiniz. Konakladığınız kamp yeri ile ilgili deneyimlerinizi ilgili kamp yerinin sayfası altında yazabilir, kamp yerini puanlayabilirsiniz.

Mersin Karavan Parkları

Karavan Park işletmesi iseniz “Kurumsal Üye” olarak hizmetlerinize ilişkin ilanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Mersin Kamping İşletmeleri veya Ücretsiz Kamp yerleri ile ilgili paylaşmak istediklerinizi ilgili kamp yeri sayfası üzerinde belirtebilir, puanlama yapabilirsiniz. Mersin Kamp Alanları ile ilgili istek ve önerilerinizi ise İletişim sayfası üzerinden Kamprota’ya iletebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

KAMP BLOGLARI

SEYAHAT
Binnur Ünal

Bergama Gezilecek Yerler

Bergama Gezilecek Yerler Listesi hazırlarken pek zorlanmadık. Günümüz İzmir ili bir ilçesi olan Bergama, yani

SEYAHAT
Kamprota

Ülkelerin Priz ve Fiş Türleri

Ülkelerin Priz ve Fiş Türleri ile ilgili tüm bilgilere aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz. Priz ve fiş

Gösterecek daha fazla yazı yok
Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır