Mersin Gezi Turları

Bu Mersin Gezi Turları rehberi ile Mersin hareketli Günübirlik Doğa Turları, Kültür Turları, Trekking Turlarını senin için bir araya getirdik. Aşağıdan ayrıntılı inceleyebilir, tur sayfaları altında firmalarla iletişime geçebilir, yorum yapabilir ve puan verebilirsin.

Mersin’de yapılabilecek en iyi etkinlikler arasında Günübirlik Doğa yürüyüşleri, Tekne Turları ve Mersin hareketli doğa ve kültür gezisi konseptli günübirlik veya birkaç günlük seyahat turlarıdır. Bu tür etkinlikler aileniz ile birlikte rahatlıkla yapabileceğiniz türde etkinliklerdir.

Günübirlik Tur Seçenekleri

Tercihine göre uzun yol seçip şehir dışı veya kısa yol seçip Mersin ili yakınlarında yer alan pek çok Turdan birini tercih edebilirsin. Maksadın haftasonunu pratik bir şekilde iyi değerlendirmekse ve sağlık sorunların da yoksa şayet Mersin ili sınırlarında yer alan Trekking Turlarını değerlendirerek doğa içerisinde güzelce zaman geçirebilirsiniz.

Günübirlik Turlar

Mersin’den hareketle çıkılan en popüler Günübirlik Tur Nevşehir Kapadokya – Ürgüp – Göreme Milli Parkıdır. Adana – Varda Köprüsü , Mut – Yer Köprü Şelalesi, Adana – Küp Şelaleleri en popüler diğer günübirlik turlarına örnektir. Eskişehir’den tutun da Kayseri Erciyes ‘ten, Urfa – Halfeti ve Balıklı Göl’e, Eski Mardin ve Midyat, Dayrülzaferan ve Süryani Köylerine kadar Mersin’den Hareketli günübirlik Tur bulmanız mümkündür.

  • Ancak hatırlatalım. Özellikle Urfa, Mardin gibi uzak lokasyonlu turlar uykunuzu yolda almanızı gerektiren turlardır. Yolda araçta uyumak sizin için bir seçenek değilse bu tür turlar sizi yorabilir. Özellikle küçük çocuğunuz varsa konaklamalı turları değerlendirmek daha akıllıca olabilir
  • Tur firmalarının tamamı TURSAB’a kayıtlı lisanslı Turizm firmalarıdır. Benzer kalitede, benzer araçlarla, benzer güzergah izleyen benzer hizmetler sağlarlar. Ancak yine de şüpheleriniz varsa firma ile ilişkin Google da bir araştırma yapabilirsiniz.

Trekking Turları

  • Mersin’de TDF (Türkiye Dağcılık Federasyonu) bünyesinde görev yapan Lisanslı pek çok Doğa Kulübü mevcuttur. Tüm bu kulüpler hemen her hafta sonu mutlaka bir doğa etkinliği düzenlerler. Dışarıdan katılım sağlamak isteyen katılımcılara karşı da epey sıcaktırlar.
  • Bu kulüplerle birkaç etkinliğe kulübe üye olmadan katılabilirsiniz. Devamlı etkinliklerine katılacaksanız şayet sizden üye olmanız beklenecektir. Bunu da hatırlatmış olalım.
  • Genelde Yaylalık, Tarihi Alanlar, Milli Park, Kanyon ve Akarsu Yakınları gibi görsel zevkinize hitap eden güzergahlar belirlerler.
  • Her insanın farklı bir kondisyona sahip olduklarını bildikleri için etkinliklerini Kolay, Orta, Zor şeklinde sınıflandırırlar. Katılım sağlamadan önce mutlaka parkurun zorluk derecesini sorun. Eğer deneyimliyseniz Orta ve Zor, deneyiminiz yoksa şayet Kolay veya biraz daha zorlayıcı olmasını istiyorsanız Orta seçeneğini tercih edebilirsiniz.
  • Federasyon üyesi Kulüpler olduğu için belli bir disiplinle etkinlikler düzenlerler bunlar arasında doğaya çöp atmamak, etkinlik (yürüyüş) esnasında sigara içmemek gibi Doğa kültürüne uymayan davranışları örnek verebiliriz. Mola verdikleri alanlarda çöpünüzü yanınıza almanız kaydıyla bu tür ihtiyaçlarınızı karşılamanıza izin verirler.

Mersin Tekne Turları

Mersin tekne turları genelde yaz aylarında hizmet verirler. Taşucundan ve Boğsak’tan hareket eden tekne turlarına ilişkin ayrıntılı bilgiyi Mersin Tekne Turları rehberimizden alabilirsiniz.

Bunlara dikkat edin

  • Mutlaka planladığınız tur tarihinden önce Tur firması ile iletişime geçip güncel fiyat bilgisi ve etkinlikle ilgili ayrıntıları sorgulayın.

Kamprota’ya Destek Olun

Reklamsız gezinti için

Size en iyi seçenekleri sunmak adına çok çalışıyoruz. Bize destek olmak adına, katıldığınız etkinlikler hakkındaki görüşlerinizi etkinlik sayfasının altında yorum olarak yazabilir, firmalara ulaştığınızda Kamprota.com aracılığıyla ulaştığınızı belirtebilirsiniz.

GÜNÜBİRLİK TURLAR

Mersin Günübirlik Tur Fiyatları

İlan Bulunamadı.

DOĞA ETKİNLİKLERİ

Mersin Trekking Turları

MERSİN KÜLTÜR TURLARI

Mersin Hareketli Doğa & Kültür Turları

Üzgünüz şuan bu kategoride bir etkinlik mevcut değil. Balık turları düzenleyen bir İşletme iseniz “Kurumsal Üye” olarak etkinlik ilanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

YORUM YAPIN / PUANLAYIN

Mersin Tur Firmalarıyla ilgili paylaşmak istediklerinizi ilgili Tur sayfası üzerinde belirtebilir, puanlama yapabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır