Mersin Dalış Turları

 Mersin’de yer alan Dalış Okullarını Mersin Dalış Turları rehberi ile kolayca keşfedebilir, telefonla veya Rezervasyon talep formu ile bu İşletmelere ulaşabilir, Dalış Turu, Dalış Eğitimi fiyatlarını inceleyebilir, ilgili turları, sayfalarında puanlayabilir, yorum yapabilirsiniz.

Tüplü veya serbest dalış, Mersin’de yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden biridir. Birbirinden güzel koy ve küçük adalara sahip Mersin, komşusu Antalya‘dan sonra Türkiye kıyılarında yer alan en aktif ikinci şehirdir. Genelde Taşucu ve Boğsak hareketli dalış turları düzenlenir. Yolunuz buralara düşmüşse ve yapacak bir etkinlik arıyorsanız Dalış iyi bir seçenek olacaktır.

Dalış Turu İmkanları

  • Dalış Okulu yada Dalış Turu düzenleyen tur İşletmeleri sizlere TSSF – CMAS belgeli bir rehber eşliğinde dalış hizmeti sunar.
  • Dalış öncesinde Teorik dalış eğitimi verilir. Bu eğitimler sizi Dalışa hazırlarken, dalış etkinliklerinizi güvenle yapmanızı garanti altına alır.
  • Dalış Turunu düzenleyen işletmeler; Dalış giysisi (wetsuit), oksijen tüpü, şnorkel, palet, tüm dalış ekipmanlarını katılımcılara tahsis ederler.
Mersin Dalış Turları – Dalış Noktaları

Genelde Boğsak ve Tisan yarımadası çevresi dalış yapılan en gözde noktalardır.

Mersin Dalış Turları Fiyatları

Dalış turu fiyatı için genel geçer bir ücret telafuz etmek gerçekten çok zor. Ancak başlangıç düzeyinde dalış turlarının genel olarak 135-200TL arasında oldupunu söyleyebiliriz.

Ancak önemle hatırlatalım.  Dalış yapılacak nokta ne kadar uzakta? Hedeflenen noktada yapılacak dalış turunda konaklama ihtiyacı olacak mı? Yeme ve içme ihtiyaçları nasıl karşılanacak? Özel ekipmanlar gerekiyor mu? bu soruların yanıtları katılım sağlayacağınız dalış turunun ücretlerine mutlaka yansıyacaktır.

Ulaşım nasıl sağlarsınız?

Adana, Mersin ve Tarsus’tan kendi özel araçlarınızla hareket noktası neresiyse Boğsak Limanı yada Taşucu Limanına kendiniz ulaşım sağlamalısınız.

Dalış Katılım Şartları
  • 14 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
  • Yüzme bilmek,
  • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
  • En az ilköğretim diplomasına sah ip olmak,
  • Bir Yıldız Dalıcı Tanımı, Görev, Yetki ve Sorumlulukları

Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.

Tavsiyeler

Tavsiyemiz bunu tek seferlik bir etkinlik olarak görmemeniz. Dalış eğitimlerine devam ederek Bröve almanızdır. Bakarsınız bu dalışlarınız sizi cesaretlendirir ve merakla başladığınız dalış en büyük hobiniz haline dönüşür. Kim bilir?

SCUBA DIVING

Mersin Dalış Turları Fiyatları

Etkinlikleri Yorumlayın

Mersin Dalış Turları sayfalarında, katıldığınız dalış etkinlikleriyle ilgili yorumlarda bulunabilir, puan vererek insanların dalış deneyimlerinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. 

Tartışmaya Katıl

Scuba Diving Blog

Scuba Diving Konulu Blogları İnceleyin

Dalış
Kamprota

CMAS belgesi nedir? Ne işe yarar?

CMAS Belgesi gerekli dalış eğitimleri lisanslı eğitmenler tarafından alan kişilere verilen dalış belgesidir. Uluslararası geçerliliğe sahip olan CMAS belgesi ülkemizde

Dalış
Kamprota

Dalış Turları

Türkiye’deki Dalış Turlarını şehir şehir keşfedin.

Dalış
Kamprota

Dalış Regülatörü nedir nasıl çalışır?

Dalış Regülatörü nedir  konusuna ” Tüplü dalış nedir ? Nasıl yapılır ? ” başlıklı yazımızda kabaca değinmiştik. Dilerseniz o yazıyı

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır