Mersin Dalış Turları

"Dalış Okullarını Keşfedin"

Mersin Dalış Turları

Mersin Dalış Turları rehberi ile Mersin’de yer alan Dalış Okullarını kolayca keşfedebilir, telefonla veya Rezervasyon talep formu ile bu İşletmelere ulaşabilir, Dalış Turu, Dalış Eğitimi fiyatlarını inceleyebilir, ilgili turları, sayfalarında puanlayabilir, yorum yapabilirsiniz.

Tüplü veya serbest dalış, Mersin’de yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden biridir. Birbirinden güzel koy ve küçük adalara sahip Mersin, komşusu Antalya‘dan sonra Türkiye kıyılarında yer alan en aktif ikinci şehirdir. Genelde Taşucu ve Boğsak hareketli dalış turları düzenlenir. Yolunuz buralara düşmüşse ve yapacak bir etkinlik arıyorsanız Dalış iyi bir seçenek olacaktır.

Dalış Turu İmkanları

 • Dalış Okulu yada Dalış Turu düzenleyen tur İşletmeleri sizlere TSSF – CMAS belgeli bir rehber eşliğinde dalış hizmeti sunar.
 • Dalış öncesinde Teorik dalış eğitimi verilir. Bu eğitimler sizi Dalışa hazırlarken, dalış etkinliklerinizi güvenle yapmanızı garanti altına alır.
 • Dalış Turunu düzenleyen işletmeler; Dalış giysisi (wetsuit), oksijen tüpü, şnorkel, palet, tüm dalış ekipmanlarını katılımcılara tahsis ederler.
Dalış Noktaları
Genelde Boğsak ve Tisan yarımadası çevresi dalış yapılan en gözde noktalardır.
Dalış Turu Fiyatları
Dalış turu fiyatı için genel geçer bir ücret telafuz etmek gerçekten çok zor. Ancak başlangıç düzeyinde dalış turlarının genel olarak 135-200TL arasında oldupunu söyleyebiliriz. Ancak önemle hatırlatalım.  Dalış yapılacak nokta ne kadar uzakta? Hedeflenen noktada yapılacak dalış turunda konaklama ihtiyacı olacak mı? Yeme ve içme ihtiyaçları nasıl karşılanacak? Özel ekipmanlar gerekiyor mu? bu soruların yanıtları katılım sağlayacağınız dalış turunun ücretlerine mutlaka yansıyacaktır.
Ulaşım nasıl sağlarsınız?
Adana, Mersin ve Tarsus’tan kendi özel araçlarınızla hareket noktası neresiyse Boğsak Limanı yada Taşucu Limanına kendiniz ulaşım sağlamalısınız.
Dalış Katılım Şartları
 • 14 yaşını doldurmuş olmak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • Yüzme bilmek,
 • Sağlıklı olmak ve donanımlı dalışa sağlık açısından engel bir durumu bulunmadığına ilişkin bildirimi imzalamak ( 18 yaşından küçükler için velisinin onayı gerekir ),
 • En az ilköğretim diplomasına sah ip olmak,
 • Bir Yıldız Dalıcı Tanımı, Görev, Yetki ve Sorumlulukları
Federasyona bağlı bir dalış kuruluşundan eğitim ve belge almış olmalıdır. Dalış donanımlarını takıp sökebilen, tüm dalış becerilerini kolaylıkla uygulayabilen, yanında üç yıldız dalıcı ya da dalış eğitmeni olması koşulu ile en çok 18 metre derinliğe kadar dalış yapabilen dalıcıdır. Gece dalışı yapamaz.
Tavsiyeler
Tavsiyemiz bunu tek seferlik bir etkinlik olarak görmemeniz. Dalış eğitimlerine devam ederek Bröve almanızdır. Bakarsınız bu dalışlarınız sizi cesaretlendirir ve merakla başladığınız dalış en büyük hobiniz haline dönüşür. Kim bilir?

DALIŞ TURLARI

Mersin Dalış Turu Fiyatları

TEKNE TURLARI

Günübirlik Tekne Turları

BALIK TURLARI

Günübirlik Balık Turları

Üzgünüz şuan bu kategoride bir etkinlik mevcut değil. Balık turları düzenleyen bir İşletme iseniz “Kurumsal Üye” olarak etkinlik ilanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

PUAN VERİN

Etkinlikleri Yorumlayın

Etkinlik sayfalarında, katıldığınız etkinliklerle ilgili yorumlarda bulunabilir, puan vererek insanların deneyimlerinizden faydalanmasını sağlayabilirsiniz. 

Tartışmaya Katıl

Tur Fırsatları

Gaziantep Günübirlik Tur (Mersin Hareketli)

 • 89₺/Kişibaşı
 • Günübirlik Turlar

Mersin Hareketli Eskişehir Turu

 • 175₺/Kişibaşı
 • Günübirlik Turlar

Mardin – Midyat Turu

 • 175₺/Kişibaşı
 • Günübirlik Turlar

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır