Marmaris Kamp Alanları ve Fiyatları 2020 Haritası

Marmaris Kamp Alanları ve Fiyatları 2020

Marmaris Kamp Alanları ve Fiyatları hakkındaki bu blog da Hisarönü kampı gezi notlarımı da paylaşayım sizlere. Haritalı kamp yerleri Nerede?, Nasıl gidilir? Hikaye tadında Hisarönü’nde yaptığım ücretsiz kamp alanı gezi notlarım ile başlayacağım. Nerede, Nasıl gidilir? Nasıl bir yerdir? tüm tavsiyelerimi ve ortamı anlatarak başlayacağım.

Marmaris Kamp alanları Hisarönü Kampı Nasıl bir Yer ?

Bahar ile birlikte havaların ısınması, doğa ve kamp severlerin hayallerini güneye çeker genelde.  2019 Ağustos ayında oğlum Furkan ile Marmaris ve Datça’yı keşfe gelmiştik. Eşsiz doğası, denizi. kumu, plajları, şelaleleri, tarihi yapıları ve kamp alanları ile Marmaris Hisarönü kampımızı anlatayım hikaye tadında. Marmaris ve Datça bölgesini kamp atarak gezmek için Datça yolunda şu meşhur Çubucak Kamp alanına gidecektik, Gittik ama bin çadırlık yer ful doluydu. Ücretsiz kamp atacak yer ararken Kızkumu’nu gezmek için Selimiye tarafına yol almaya başladık. Hisarönü Altınkum plajı sonunda dev ağaçların altında, denize sıfır on numara bu yeri bulduk. Marmaris Hisarönü körfezine bakan bu güzel yere gün batımı eşliğinde çadırımızı kurduk. Oldukça kalabalık ve ücretsiz bu kamp alanında bir çadırlık da olsa yer bulabildik kendimize. Çevredeki kamp alanları zaten çok da pahalı. O kadar doğal bir ortamı var ki! Ağaçta ki sincaplar bile bize ortak olmak istiyorlardı. Fotoğraf çekmeye doyamayacağınız bu ortamda deniz ise tüm gün sakin.
Su üzerinde yürüyebileceğiniz Ayrıntılı Marmaris Kızkumu nerede ve efsanesi yazımı da okuyabilirsiniz Her kamp alanında olduğu gibi doğaçlama yaşanan hikayeler ile birçok doğa dostu insanlarla tanışıyorsunuz. Benden bir gün sonra gelen İzmir’li Ahmet Yüksel, eşi Özge Hanım ve hikaye canavarı küçük kızları Derin ile birlikte kurduk çadırlarını. Eğlenceli güler yüzlü tavırları ile hemen her yerde kedilerini sevdirdiğine eminim. Ama hala bir kahve borçları var. Güzel eşleri akşam kahveler benden dedi ama o kahveyi eşyaları arasında bulamayınca kırk yıllık hatır, borca dönüşmüştü. Kamp hali her zaman her şey olmaz tabi. Sonraki gün aile dostları da gelince değmeyin kampın, sofranın, muhabbetin keyfine. Hep birlikte bu güzel aile kampını kurmuş olduk. Akşam ve sabah sohbetleri ile tüm kamp alanını şenlendirdik. Öyle ki! Türkiye’nin bu cennet köşesini bile unutmuştuk. Böyle güzel yerlerin tadı güzel insanlar ile çıkar elbet.
Marmaris Hisarönü ücretsiz kamp alanında tanıştığım o sıcak insanlar..

Birazda bu ücretsiz Kamp alanından bahsedeyim.

Marmaris-Datça Yolunun Selimiye Bozburun kavşağından 2 km. sola devam ederek Hisarönü’ne geliyorsunuz. Sonra 2 km. kadar yolu devam edip Altınkum plajı girişinde sağda görürsünüz o dev ağaçların altındaki kampçıları.marmaris kamp alanları ve fiyatları Hisarönü kampımızın Cennet anası : İsmi güzel bu kadın kadar anaç biri görmedim hayatımda. Tek derdi çevresindeki insanlara özellikle de çocuklara bir şeyler yedirsin veya onlara bir şeyler yedirsin. Hoş sohbeti ve güzel yüreği ile kamp ve doğa hayatına bu kadar uyum sağlamış bir kadın daha tanımadım.
hisarönü ücretsiz kamp alanları
  Marmaris Hisarönü ücretsiz kamp ve çadırım da gün batımı

Hisarönü Kamp alanı imkanları :

Öncelikle ücretsiz kamp alanı olduğu için yaz sezonunda kalabalık. En yakın market yürüyerek 5 dk. Altınkum sahilinin arkasında. Tuvalet ise plajın arkasındaki lokantadan kullanabilirsiniz. Duş plajda var. Ara sıra belediye zabıtaları geliyor ve ateş konusunda uyarıyor ama semaver’e bir şey demiyorlar. Plajın hemen yanında ve tam karşınızdan gün batımı da bonusu. Bu linkten tam konumunu görebilirsiniz.

Hisarönü kamp alanları çevresinde gezilecek yerler :

Bayırköy, Çiftlik, Orhaniye ve Kızkumu, Turgut Şelalesi, Selimiye yol üzerinde tüm doğa güzelliklerini keşfetmelisiniz. Diğer tarafta ise Datça yolu üzerinde İnbükü, Aktur tesisleri, Datça ve Palamutbükü’ne kadar tarihi ve doğa güzellikleri keşfedebilirsiniz. Ayrıntılı Datça Aktur Kovanlık tabiat parkı nerede  yazımı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılı Datça doğası ve tarihi ile gezilecek yerler yazımı inceleyebilirsiniz. Ayrıntılı Palamutbükü gezi notlarım hakkındaki yazımı da okuyabilirsiniz. Marmaris ve Datça arasındaki gezdiğim koyları ve turizm beldelerini tek tek yazdım. Ama bu yazımda sadece Marmaris Datça bölgesindeki kamp alanlarından bahsedeceğim biraz. Yemyeşil doğası, masmavi denizi ile Marmaris kamp alanları ve fiyatları 2020 yılı hakkında yazayım birazda.

marmaris kamp alanları ve ücretleri

Çubucak Orman kampı  / Marmararis Kamp alanları

O kadar çok koy ve orman var ki! Türkiye’deki kampçıların merkezi gibi adeta. Bunlardan en büyügü ise Datça yolu üzerinde 28 km.’de Çubucak Orman kampı. Orman ve Su işleri bakanlığı Doğa Koruma ve milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından işletilen Çubucak Tabiat Parkı Sadece Rezarvasyonlu olarak çalışıyor. Küçük Türkiye kampı diyebileceğimiz bu orman kapı denize sıfır. Çok profesyonelce işletilen kamp alanı oldukça da büyük. Bence tek sıkıntısı aşırı kalabalık olması. Fiyatları da bölgeye göre oldukça uygun.
kamp alanları hisarönü
Her yıl 1 Mayıs itibari ile kampçılara açılan Kamp alanı 2019 fiyatları ise şu şekilde idi.
  • Çadır Yeri: 51 tl Sahil kenarında 70 tl
  • Karavan Yeri 61 tl. Sahil Kenarı 61 tl.
  • 180 günlük sezonluk çadır yeri 6 bin ile 8 bin ardası
  • 180 günlük sezonluk karavan yeri ise 8 bin ile 10 tl arası.
Buranın bir meşhuru da Kampın hemen karşısında kurulan Köylü Pazarı. Yaz sezonunda kampta binlerce kişi kalıyor. Köylü pazarı sezon içerisinde yörede yetişen en güzel ve taze sebze ve meyveler, süt, yoğurt, zeyitn, zeytin yağı ve çam balı gibi ürünleri ucuza alabilirsiniz.

Marmaris Kamp alanları haritası 2020 :

Marmaris doğasını kamp tadında yaşamak isteyen doğa severlerin tercih ettiği büyük kampların listesini hazırladım. 
  • Çubucak Orman kampının Datça istikameti tarafında İnbükü Orman kampı bulunuyor.
  • Pamucak orman kampı ise  İçmeler sahil şeridinde 8 km. mesafede.
  • Günnücek orman kampı ise Marmaris’e 1 km. mesafede Yalancı boğaz yolu tarafında.
  • Akyaka Kampı Gökova Akyaka köyünde bulunuyor. (şiddetle tavsiye ederim.)
  • Bucak Orman Kampı Marmaris’ten Muğla istikametinde 15 km. Çamlık köy sapağından 5 km. ileride Gökova kıyısında bulunuyor.
ücretsiz kamp alanları
Bu saydıklarım Marmaris Kamp alanları içinde en büyük ve içlerinde tüm imkanların profesyonelce sağlandığı kamp alanları oluyor. Bunların haricinde yine onlarca kamp alanı mevcut.

Marmaris kamp alanları online maps haritası

Bu hazırladığım harita ile Marmaris Kamp alanlarını seçip ulaşım, iletişim. Ve fiyat bilgilerine güncel olarak ulaşa bilirsiniz. Birkaç tane Ücretsiz kamp alanı da var.

Marmaris Kamp Alanları ve Ücretleri 2020

Bu başlık için birkaç tane kamp alanı ile görüştüm. Çoğu sahilde ve oldukça kaliteli kamp alanları. 2020 yılı için geçen sene ile çok fazla fiyat farkı yok aslında. Şöyle söyleyeyim 60 tl ile 90 tl arasında günlük fiyatları yaz sezonu için (Haziran-Eylül ayları için) belirlenmiş. Ancak bahar mevsimi Mart-Mayıs ve Eylül Kasım ayları arasında fiyatlar düşüyor. 40-70 tl arası fiyatlarla içerisinde elektrik, su, duş, tuvalet, buzdolabı gibi tüm imkanların bulunduğu kamplarda doğa ile iç içe çadırınızı kurabilirsiniz. Kaynak : https://turluyorum.net/marmaris-kamp-alanlari-ve-fiyatlari/

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır