Kübada Gece Hayatı ve Alışveriş

Kübada Gece Hayatı Havanada, sıcaktan bunaltan bir gün, akşama döndüğünde hayat başlar. Küba’da karanlık çöktükten sonra başlayan eğlence hayatı ile ünlüdür.  Kısa sürecek bir turistik ziyarette ancak buzdağının ucunu görmeniz mümkündür. Orta ölçekli barlarda bile Küba klasikleri çalan yerel gruplar vardır.

Havana’daki Casas de la Música, turistleri ve yerlileri kendine çeker. Devrim öncesi günlere bir geri dönüş olan her gece açık hava kabare sahneler. Hotel Nacional’daki Cabaret Parisien benzerdir ve her ikisi de sahil plajlarından ‘gündüz ve gece’ paketlerinde tur gruplarını çekmektedir.

 

Küba’da Alışveriş

Küba’da alışveriş çılgınlığı yapmayı umanlar muhtemelen hayal kırıklığına uğrayacaktır.  Old Havana’da ve Habana Libre gibi büyük otellerde birkaç lüks dükkan var, ancak stoklarındaki ürünler beklentilerinize karşılık sönük kalacaktır. Küba dünyanın en iyi purolarını yapıyor. Kübada yapabileceğiniz en iyi alışveriş Küba purosu olacaktır. Havana’daki Real Fábrica de Tabacos Partagás gibi muhteşem süslü puro kutuları satan fabrikalardan gerçek olanı satın alın.

La Casa del Habano adlı resmi mağazalarda otantik mallar satılıyor. Sokaktaki satıcılarından da aynı isimle purolar alabilirsiniz. Ancak bu purolar genelde sahte veya fabrika reddi, kusurlu ürünlerdir.

La Cada del Habano

Fidel Castro’nun en sevdiği puro markası Cohiba, Ché Guevara’nın ise Montecristos idi. Bu her iki ürün de Dünyaca meşhur puro markaları arasında yerini korumaktadır.

Santiago de Cuba (Küba’da bir şehir) da bir zamanlar Bacardi damıtımına ev sahipliği yapıyordu. Ancak bu şöhretin yerini zamanla Havana Club olarak bilinen ünlü Küba ROM ‘u aldı. Bu rom ile yapılan Küba usulü mojitolar ülke genelinde büyük bir üne sahiptir. Hemen her mekanda rastlamanız mümkündür.

El sanatları pazarı olan Almacenes San José, Avenida del Puerto’daki tarihi liman binasında, San Francisco de Paula kilisesi; Pazartesi’den Cumartesi’ye 10:00-18:00 arası açık.

 

Almacenes San José

 

Alışveriş Saatleri

Ülke genelinde işletmeler Pazartesi – Cumartesi 10:00-17:00 ve Pazar günleri 10:00-12:00 saatlerinde hizmet verirler. İşletmeler arasında istisnalar olabilir. Bunlar ülkedeki genel geçer saat aralıklarıdır.

Reklamsız gezinti için

 

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır