KİEV

Gezi Rehberi

KİEV GEZİ REHBERİ

 GENEL BİLGİLER


Popülasyon:
2,7 Milyon

İklim:
Karasal

Rakım:
179 m

Telefon Kodu:
+380 44

Metro Ağı:
Var

Havaalanı:
Var

Konuşulan Dil:
Ukraynaca, Rusça

Bunlara dikkat


PRİZ TİPİ:

KİEV'DE HAVA DURUMU
Videoyu oynat

  BORDO PASAPORT


Vize:
Vizesiz

Başvuru:
Zorunlu değil

Rezervasyon:
Zorunlu

* Ülkeye giriş vizesiz ancak kontrol noktasında seyahat süresince kalacağınız hotel ve dönüş uçak bileti rezervasyonu istenmektedir.

KONSOLOSLUK BİLGİLERİ

09:30 – 12:30 (Konsolosluk işlemlerinin kabul saatleri) 16:00 – 17:30 (Konsolosluk işlemlerinin evrak teslim saatleri)

Kiev Büyükelçisi: Yağmur Ahmet Güldere

Posta adresi
Posta Adresi: Panasa Myrnoho Str. No:22, 01901
Telefon: +380 44 281 07 50 / +380 44 281 07 51
Acil Durum: +380632114765 / +380632557748
Fax: +380 44 281 07 94
E-posta: [email protected]

 http://kiev.be.mfa.gov.tr/Mission

GENEL BAKIŞ

GİRİŞ

Doğu Avrupa’nın en eski şehirlerinden biri olan Kie en güzel şehirlerden biridir. Zengin ortaçağ mimarisi ile Sovyet yapıların büyüleyici bir karışımına sahiptir.

Geniş bulvarların ve soğan kubbeli kiliselerin çokça olduğu bir yer.  Bununla birlikte Bağımsızlık Meydanı, Ukrayna’nın doğusunda yaşanan Donbass savaşına yol açan olayların, kamu gösterileri ve mitingleri için bir merkez olarak varlığını hissettirir. Kiev için politik bir şehirdir demek mümkündür. Politikanın nabzı Kiev’de atar.

KİEV TARİHİ

Şehir, Dinyeper Nehri kıyısında mütevazi bir ticaret limanı olarak hayata başlamış olabilir, ancak 10. yüzyılda Kiev, Varyaglara ev sahipliği yapmıştı. Varyaglar kovulduktan sonra, şehir başkent oldu.

Kiev’in zenginliği tarih boyunca yeni düşmanlar yarattı ve sonraki yüzyıllar boyunca, şehir birçok kez saldırıya uğradı. Hiçbiri, Rusları tahrip eden ve devleti harabeye çeviren 13. yüzyılın ortalarında Moğolların gelişi kadar başarılı olamamıştı. Son olarak, Litvanyalılar 1320’lerin başında şehri işgal ettiğinde, Kiev  direnemedi ve sonunda Litvanya’nın Büyük Dükalığı’na dahil edilmişti.

Bunları biliyor muydunuz?

  • 1920’lerin din karşıtı kampanyaları sırasında Sovyetler, Aziz Sophia Katedrali’ni  savaşı hatırlatan bir anı parkına dönüştürmek istediler.
  • Moğollar, Aziz Michael’ın Altın Kubbeli Manastırı’nın orijinal ünlü kubbelerini 1240 yılında istila ettiklerinde söküp, çıkardılar.
  • St Volodymyr Katedrali, Bolşeviklerin onlara karşı koymaya ve eritmeye çalıştığı 1929’da çanlarını neredeyse tamamen kaybetti.

GÜVENLİK

Ukrayna’da sokak suçları nadir de olsa görülebilir. Üzerinizde çok miktarda para taşımak pek akıllıca değildir. Ülkede siyahi ve uzak doğulu insanlara karşı ırkçı bir tavır gözlemlenebilir. Ukrayna’da uyuşturucu kullanımı yasal değildir. Çok yaygın bir şekilde uyuşturucu kullanılıyor olmasından ötürü Ukrayna halkı da, Hükümet de ve dolayısıyla kolluk kuvvetleri de Uyuşturucu madde konusunda sıfır tolerans politikası izlerler.

Uyuşturucu herhangi bir madde ile yakalanmanız durumunda başınıza çok ciddi dertler açacaktır.

LGBT+ YOLCULAR

Eşcinsellik Ukrayna’da yasaldır. Ancak buna rağmen toplumda iki LGBT+ birey arasındaki halka açık sevgi gösterilerinin tepkiyle karşılaşılmasına sebep olabilir.  Seyahat güvenliğiniz için Seyahatiniz öncesinde mutlaka bağlı bulunduğunuz şehrin LGBT+ Derneklerine danışıp, tavsiyelerini alın.

SAĞLIK

Ülkeye giriş için zorunlu aşı: Yok

Seyahatinizden en az 8 hafta önce, Sağlık Bakanlığının Ukrayna için en son önerilerini buraya tıklayarak kontrol edin. Her ülkeye özgü sayfalar aşı önerileri, mevcut sağlık riskleri veya salgınları ve yurtdışında sağlıklı kalmaya ilişkin farklı bilgiler mevcuttur.

Türkiye’nin Ukrayna ile karşılıklı sağlık anlaşması yoktur.

Ülkenin Sağlık Koşulları

Ukrayna’da genel olarak sağlık hizmetleri devlet eliyle sağlanmakta olup, özel hastanelerde mevcuttur. Sağlık hizmetleri devlet hastanelerinde pek tatminkar olmamakla birlikte, özel hastanelerde Avrupa şartlarında hizmet almak mümkündür.

Hastaneler

Resmi oturma iznine sahip yabancılar, resmi olarak adres beyanında bulundukları takdirde ikamet ettikleri mahalleye bağlı olan devlet polikliniklerinde kayıt yaptırarak ücretsiz tedavi edilebilmektedir. Kiev başta olmak üzere, Kharkov, Odessa, Dnepropetrovsk gibi büyük şehirlerde özel hastaneler ücret karşılığında her türlü sağlık hizmetini vermektedirler. Ülkeyi turist olarak ziyaret eden kişiler, özel hastaneleri veya ücret karşılığı devlet hastanelerini tercih edebilirler. Hastaneler gerek teknoloji gerek temizlik-bakım açısından her zaman tatminkâr olamayabilmektedir. Ciddi durumlarda tedavinin Ukrayna dışında yaptırılması tavsiye edilir. Sayısı az olmakla birlikte, modern donanımlı sağlık merkezleri de bulunmaktadır.

Başlıca hastaneler ve iletişim bilgileri:

-Military Hospital

16 Hospitalna st.

Tel: (+380 44) 521 82 06/ 529 45 54/ 529 70 95

Muayene ücreti 80 Hrivna’dan başlamaktadır.

-Boris Hospital

55-A Vasilkivska st.

Tel: (+380 44) 238 00 00/

http://www.boris.kiev.ua/

Faks: 502 80 40

Muayene ücreti 338 Hrivna’dan başlamaktadır.

Yatak ücreti – 2618 Hrivna

Eve doktor çağırma 946 Hrivna’dan başlamaktadır.

-American Medical Centre

1 Berdychivskaya St. Tel: (+380 44) 4907600

Muayene ücreti 95 dolardan başlamaktadır.

Yatak ücreti 635 dolar

Eve doktor çağırma 215 dolardan başlamaktadır. *Büyükelçilik personeline %15 indirim mümkündür.

-Eurolab

03110, Kiev, 11а Solomenskaya st.

Теl. (+38 044) 206 2000

E-mail: [email protected]

Muayene ücreti 450 Hrivna’dan başlamaktadır.

Eve doktor çağırma 1160 Hrivna’dan başlamaktadır.

Tedavi ve Yatak Ücretleri

Devlet Hastanelerinde ilaçların hasta tarafından karşılanması koşuluyla ücretsiz veya cüzi miktarda alınan ücretle tedavi yapılmaktadır. Yatak ve tedavi ücretleri hastanenin ve tedavinin durumuna göre değişmektedir. Genel olarak bakıldığında bir turist, devlet hastanesinde ayakta tedavi edilirse (muayene+röntgen+pansuman vs. dahil /ilaç hariç) ortalama 30 Euro; Yatarak tedavi edildiğinde (yatak+röntgen+muayene+tahlil vs. dahil / ilaç hariç) ise günlük ortalama 50 Euro civarı bir ödeme yapmak durumundadır.

Sağlık Sigortası ve Primler

Ukrayna vatandaşları ilgili sağlık kuruluşuna kayıtlı olup, ücretsiz tedavi olmaktadır. Ancak sağlanan hizmetin yetersiz olduğu ifade edilmektedir. Dileyen yabancı uyruklu vatandaşlar özel sigorta şirketlerine para karşılığında özel sağlık sigortası yaptırabilmektedirler. Özel sağlık sigortası yapılan firmanın anlaştığı polikliniklerde ücretsiz tedavi yapılmaktadır. Özel sağlık sigortası yaptırıldığı taktirde anlaşmalı firmaların ilaçları da belirlenen eczanelerden ücretsiz olarak temin edilebilmektedir. Ülkede yabancı vatandaşlar için devlet sigorta sistemi (SGK) bulunmamaktadır. Bağlı bulundukları mahallelerdeki polikliniklere oturma izni ile kayıt yaptıran yabancı uyruklu vatandaşlar ayakta tedavi hizmetlerinden ücretsiz yararlanabilmektedir. Ülkeyi turist olarak ziyaret eden ziyaretçiler cüzi meblağlar karşılığında ayakta tedavi edilmektedirler.

İçme Suyu Temin Koşulları

Musluk suyu tercih edilmemelidir. Marketlerde çeşitli kalitede pet şişelerde içme suyu bulmak mümkündür. 1.5 litrelik iyi kalitede yerli içme sularının fiyatları 6 ile 10 Hrivna arasında değişmektedir. Ülkemizdeki gibi 19 litrelik damacanalarda evlere su  hizmeti de mevcuttur.

İlaç Temin Koşulları

Eczanelerde soğuk algınlığı, ağrı kesici, öksürük vb. temel ilaçlar kolay bulunmaktadır. Sürekli alınması gereken özel ilaçların Türkiye’den getirilmesi uygun olacaktır. Özel sağlık sigortası yaptıran kişiler, anlaşmaya dahil ilaçları anlaşmalı eczanelerden ücretsiz temin edebilirler.

ULAŞIM

Metro ile Ulaşım

Kiev Metro Hattı

Kiev  içindeki toplu taşıma araçları otobüs, troleybüs ve tramvayları içermektedir. Şimdiye kadar, en iyi ulaşım aracı, 05:30 ile gece yarısı arasında açık olan ve en eski hattı olan Sovyet dönemi istasyonlarına sahip olan verimli metro sistemidir.

Tel: +380 44 537 5505;

Websitesi: www.metro.kiev.ua

Kırmızı hat 1960 yılında inşa edilmiştir. Mavi ve Yeşil hatlar, sırasıyla Kırmızı hattan 16 ve 29 yıl sonra ağa eklenmiştir. Yeni istasyonların çoğunun erişimi devre dışıdır.

Tramvaylar, otobüsler ve troleybüs biletleri, bilet gişelerinden veya kiosklardan alınabilir. Alternatif olarak, temassız bir akıllı kart satın alabilirsiniz.  Ayrıca her türlü şehir içi ulaşım aracını (kpt.kiev.ua) içeren aylık kombo biletleri de satın alabilirsiniz. Özel minibüsler de şehrin dört bir yanında sabit güzergahlar boyunca çalışıyor. Tıpkı ülkemizdeki minibüsler gibi çalışıyorlar. Girişte ödeme yapın ve sürücüye ne zaman inmek istediğinizi söyleyin.

Taksi ile Ulaşım

Ukraynalılar için, yoldaki her araba potansiyel bir taksidir. Özel araçlara otostop yaparak ücreti mukabilinde kısa yolculuklar yapmak yerel halk arasında yaygındır. Sürücüye varış noktanızı belirtin ve yolculuk için ne kadar isteyeceklerini söyleyeceklerdir. Çoğu sürücü yalnızca Rusça veya Ukraynaca konuşur.

Telefonla da taksi çağırabilirsiniz fiyatta pazarlık edebileceğinizi unutmayın. Aşağıdaki taksi hizmetleri şehir merkezinin her yerinde hizmet vermektedir ve ayrıca İngilizce konuşan çalışanları da mevcuttur.

Euro Taksi

Telefon: +380 44 249 4040

Araç Kiralama

Araç kiralama için minimum yaş 21’dir. Bu, seçtiğiniz araç kiralama şirketine bağlı olarak değişebilir. Uluslararası Ehliyet gereklidir ve en az bir yıldır ehliyetinizin olması gerekir.

Araba kiralama

Avis tel: +380 44 502 2010;

Web Adresi: www.avis.com.ua/en

Bisiklet Kiralama

Kiev’de bisiklet kullanmak, çukurlarla dolu bozuk yollar, kalabalık sokaklar ve düşüncesiz sürücüler nedeniyle tehlikeli olabilir. Bununla birlikte, Dinyeper Nehri’ndeki küçük bir ada olan Trukhaniv Adası’nda, şehrin Podil bölgesinin yanındaki Naberezhno-Kreschatytskaya caddesindeki Park Yaya Köprüsü’nden erişilebilen iyi off-road parkurları var. Diğer iyi bisiklet parkurları arasında Hydropark Adası’ndaki yollar ve Dinyeper Nehri’nin batı kıyısındaki parklar da bulunmaktadır. Buralarda güvenle bisikletle geziler yapabilirsiniz.

Reklamsız gezinti için

Obolon’da Stalingrad Bulvarı 8 Heroes of Yabayker bisiklet mağazasında bisiklet kiralayabilirsiniz.

Telefon: +380 44 229 0270

Web Adresi: www.veloprokat.kiev.ua

Ulaşım başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

KİEV'DE GEZİLECEK YERLER

Kiev Mağaralar Manastırı

Mağaralar Manastırı

Dinyeper Nehri’nin batı yakasındaki tepelerde bulunan bu etkileyici kilise kompleksi, Kiev’in en önemli turizm cazibelerinden biridir. Kiev’in “Rusya’nın Kudüsü” olarak adlandırılmasının yegane sebebidir diyebiliriz. Kompleks, çok sayıda yabancı ziyaretçiyi kendine çekmenin yanı sıra, Ukrayna Ortodoks Hıristiyanları için önemli bir hac alanı olarak da hizmet vermektedir. Aslen 1051 yılında Saint Anthony tarafından kurulan bir yeraltı manastırı olan manastırın altın kubbeli kiliseleri yer üstüne inşa edilmiş ve altındaki mağaralar keşişler için bir mezar yeri olarak kullanılmıştır. Manastır kompleksi UNESCO Dünya Mirası statüsüne sahiptir ve Lavra’nın kiliselerinde ve mezarlarında birkaç Ukrayna azizini içeren çok sayıda mezar da bulunmaktadır.

Adres: Lavrska Ulitsya 15, Kyiv, 01015
Telefon: +380 44 255 1105
Açık Saatleri: 09:30-20:00.
Web Adresi: https://lavra.ua/en/

St Sophia Katedrali

St Sophia Katedrali

Kiev’in en eski kilisesi 11. yüzyılda, burada gömülü olan Ukrayna’nın güçlü lideri Büyük Prens Yaroslav the Wise tarafından inşa edilmiştir. On üç altın kubbe, girişteki 76m (250ft) altın tepeli çan kulesinden en iyi şekilde görülen beyaz kuleler kompleksinin üzerine oturmaktadır. Kompleksin tamamı 1990 yılından bu yana UNESCO Dünya Mirası listesindedir.

İçeride, Bizans’ın iç mekan mimarisi görülmektedir. 11. yüzyıla ait mozaikler ve freskler günümüze kadar sağlam bir şekilde gelmiştir. Prens Yaroslav’ın kemiklerini içerdiği söylenen lahit kuzey şapelinde görülebilir. Alandaki müzede katedralin etkisi ve Ortodoks inancının bölgeye yayılmasına nasıl yardımcı olduğu anlatılır.

Adres: Volodymyrska Ulitsa 24, Kyiv, 01001
Telefon: +38 44 406 6375
Açık Tarihler: Çar-Cuma 10:00-18:00.
Web Adresi: http://n.sophiakievska.org/en/home/

Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi

Ukrayna Ulusal Tarih Müzesi

Bu anıt kompleksinde 300.000’den parça sergilenmektedir. Ukrayna’nın en büyüklerinden biridir, ancak en çarpıcı özelliği Brezhnev döneminde titanyumdan inşa edilen 62m (203ft) yüksekliğindeki Anavatan heykelidir. Sağ elinde yükseltilmiş bir kılıç ve solunda bir kalkan bulunan bu muazzam gurur figürünün görüntülenebildiği merdivenle ulaşılabilecek bir görüntüleme platformu mevcuttur.

Ulusal Çernobil Müzesi

Ulusal Çernobil Möüzesi

Bu müze, 1986 Çernobil Nükleer Santrali felaketinin sanatsal temsillerinin yapıldığı eserler ve birçoğu yangında veya savaştan ölen kurtarma işçilerinin kahramanlarını anan model ve rekonstrüksiyonlarının bir karışımını sunar. Üç sergi odası mevcuttur. Dönemin Gizli belgeleri, haritalar, fotoğraflar, özel ekipman ve kalıntılar içerir. Üç fazlı bir panorama ile nükleer santrali kazadan öncesi, kaza sırasında ve kaza sonrası temsil edilir.

Adres: Provulok Khoryva 1, Kyiv, 02000
Telefon: +380 44 482 5627
Açık Saatler: Pzt-Cts 10:00-18:00.
Web Sitesi: http://www.chornobylmuseum.kiev.ua

Gezilecek Yerler başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

KİEV'DE YAPILABİLECEKLER

Otobüs Turları

Kiev-Pechersk Lavra ve Yahudi Mahallesi gibi bazı diğer yerleri sınırlı bir süre içinde ziyaret etmek için otobüs taşımacılığı sağlayan bir tur şirketi kullanmak gerekir. City Sightseeing Kyiv, bunların çoğunu 1,5 saatte ziyaret eden günlük bir gezi turuna sahiptir.

Tel: +380 93 187 8328.
Website: http://openkiev.com.ua/en/

 
 
Çeşitli tur şirketleri, Dinyeper Nehri boyunca Podil, St Andrew’in Kilisesi, Kievo-Pechersky Lavra ve Vydubychi Manastırı gibi turistik yerlerin güzel manzaralarını sunan tekne turları sunmaktadır. Bu, şehrin önemli yerlerinin ve anıtlarının düzenini hissetmek için hoş bir yoldur.

Tel: +380 67 500 1222
Website: http://www.riverest.kiev.ua/

Araç Turları

Özel bir araba ve rehber, bir ila dört kişilik gruplar için şehrin daha samimi bir görünümünü sunar. Green Tour, Kiev’deki (Kiev) başlıca turistik yerlerin üç saatlik özel araba turunu sunuyor.

Tel: +380 44 254 2891
Website: https://greentourua.com

Yürüyüş Turları

St Sophia’s Cathedral, St Mykhail’in Altın Kubbeler Manastırı ve Andriyivsky Uzviz gibi görülmeye değer yerlerin birçoğu yürüme mesafesinde olduğu için Kiev (Kiev) ‘de yürüyüş turları popülerdir. Kiev Yürüyüş Turları, Kiev Pechersk Lavra turu, bira tadım turu ve Kiev gezi turu dahil olmak üzere şehir çevresinde çok çeşitli kültürel ve tarihi turlar sunmaktadır. Bazı tur seçenekleri tipik olarak iki-beş saat sürerken, diğerleri gün boyu gezilerdir.

Tel: +380 93 006 1217
Website: http://www.kievwalkingtours.com.ua/

Kiev’de Yapılabilecekler başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

UKRAYNA'DA KONAKLAMA

Konaklama başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

UKRAYNA'DA YEME & İÇME

Kiev, her damak tadına ve cebe uyacak geniş bir restoran yelpazesine sahiptir. Geleneksel Ukrayna yemeklerine alternatif olarak, İtalyan, Fransız, Çin ve Amerikan tarzı fast food sunan yerler de iyi bir şekilde temsil edilmektedir. Japon suşi servis eden restoranlar şu anda çok popüler.

VEGAN MUTFAĞI İLE İLGİLİ BİLGİ VERMEK İSTER MİSİN?

Ne yazık ki elimizde Vegan restoranlar ile ilgili bir bilgi mevcut değil. Kiev’e seyahat eden Vegan bireyler için Kiev’in Vegan mutfağı hakkında bilgi vermek ister misin? Lütfen Rehberi Düzenle sekmesini kullanarak bu alana Vegan Mutfağı konusunda yazın.

Aşağıdaki Kiev restoranları üç fiyat kategorisine ayrılmıştır:

Lüks (700 UAH üzeri) Orta (150 UAH – 700 UAH) Ekonomik ( 150 UAH’a kadar)

Bu fiyatlar yemek + yarım şişe ev şarabı için kişi başı fiyatlardır, bahşiş ve vergiler de içerisindedir.

LÜKS SINIF RESTORANLAR

Bao Modern Çin Mutfağı

Bao Modern Çin Mutfağı

Mutfak: Çin
Çağdaş Çin mutfağının Ukrayna’daki ilk restoranıdır Bao.  Panoramik pencerelere sahip bu restoran açık mutfak sayesinde her ziyaretçi kendi yemeği hazırlanırken, yemeğin ardındaki ustalığı gözlemleyebilir.

Adres: , Mechnykova ulitsa 14/1, Kyiv, 01133
Telefon: +380 67 693 9898
Website: http://bao.ua/

 

Kanapa Restaurant

Kanapa Restaurant

Mutfak: Ukrayna
Kiev’de yüksek kalitede lezzetli bir yemek için Kanapa’ya gidin. Bu restoran, otantik Ukrayna mutfağı ile modern mutfağa ait lezzetler sunmaktadır.  Seçiminizi Ukrayna yerel şaraplarından ve yerel peynirlerinden yapın. Bazı gecelerde, Kanapa’da canlı müzik de olabilmektedir.

Adres: , Andriivs’kyi 19, Kyiv, 01025
Telefon +380 68 044 3050
Website: http://borysov.com.ua/en/kanapa

 

Under Wonder

Mutfak: İtalyan ve Fransız
Under Wonder’ı Kiev’in kalbindeki Lev Tolstoy Meydanı’nda bulabilirsiniz. Bu lüks restoran, güzel ve sanatsal bir şekilde sunulan lezzetli İtalyan ve Fransız yemekleri sunmaktadır. Şarap listelerinde, Yeni Zelanda, Fransa, Arjantin ve tabii ki Ukrayna da dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından kaliteli şaraplar sunulmaktadır. Güne güzel başlamak istiyorsanız, hafif ve lezzetli bir kahvaltı için de Under Wonder’a gidebilirsiniz. Kahvaltı seçenekleri arasında İngiliz kahvaltısı ve geleneksel Ukrayna kahvaltısı yer alır.

Adres: , Velyka Vasylkivska Ulitsa 21, Kyiv, 01004
Telefon: +380 98 203 4394
Website: http://www.underwonder.com.ua/eng

 

ORTA SINIF RESTORANLAR

Koza Dereza (Коза-дереза)

Mutfak: Ukrayna
Koza Dereza, yakınlardaki çiftliklerden taze, doğal malzemeler kullanarak geleneksel Ukrayna yemekleri sunan rahat, samimi bir restorandır. Restoran aynı zamanda organik Ukrayna ürünleri satan bir çiftlik mağazası olarak işlev görür.

Adres: Sichovykh Striltsiv Ulitsa 52А, Kyiv, 02000
Telefon: +380 44 486 0040
Website: http://www.kozadereza.kiev.ua

 

Mama Manana

Mutfak: Gürcü
Geleneksel Gürcü yemekleri  servis edilir.  Sağladığı rahat ortam, makul fiyatlı yemekler ve konuksever personeli sayesinde yerli halk ve turistler arasında popüler bir seçenek haline gelen sevilen bir yerdir. Çok sevilen bir mekan olduğundan ötürü önceden rezervasyon yaptığınızdan emin olun.

Adres: Velyka Vasylkivska ulitsa 44, Kyiv, 01004
Telefon: +380 50 425 0404
Website: http://mamamanana.kiev.ua/

 

EKONOMİK RESTORANLAR

Che Guevara Pub

Mutfak: Uluslarası
Küba temalı bu pub, barbekü ızgaraları gibi lezzetli otantik Küba yemeklerinin yanı sıra kokteyl ve geniş bir ithal bira seçenekleri sunmaktadır. Hafta sonu akşamları canlı müzik ve hafta içi öğleden sonraları ise indirimli fiyatlar uygulamaktadırlar.

Adres: Verkhiny Val Ulitsa 66A, Kyiv, 02000
Telefon: +380 44 463 7071

 

Puzata Hata

Mutfak: Ukrayna
Bu restoran, Kiev’deki fast food satış mağazaları zincirinden sadece bir tanesidir. Puzata Hata, geleneksel bir Ukrayna köylü evinde self servis olarak klasik Ukrayna yemekleri servis etmektedir. Hizmet hızlı ve fiyatları ise düşüktür. Kahvaltı veya hızlı bir öğle yemeği için mükemmel bir seçimdir. Ayrıca geleneksel Ukrayna yemeklerini düşük fiyatlarla tatmak için iyi bir yerdir.

Reklamsız gezinti için

Adres: Khreschatyk Ulitsa 15/4, Kyiv, 01001
Telefon: +380 44 391 4699
Website: http://www.puzatahata.ua/

Yeme & İçme başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

ALIŞVERİŞ & GECE HAYATI

KİEV’DE ALIŞVERİŞ

Bugün, Sovyet döneminde uygulanan kemer sıkma politikaları tamamen geçmişte kaldı. Kiev, kesinlikle istediğiniz her şeyi satın alabileceğiniz ve aradığınızı bulabileceğiniz bir yer. Tasarım kıyafetlerden tutun da klasik şaraplar ve pahalı deri giysiler satan şık ve pahalı mağazalardan daha ucuz pazar mallarına kadar şehir her bütçeye uygun bir alışveriş imkanı sunar.

Tavsiye Edilen Yerler

Şehir merkezindeki Maidan Nezalezhnosti‘den güneye uzanan Khreschatyk caddesi, Londra’daki Oxford Caddesi’ne eşdeğerdir. Burada cep telefonlarından, ucuz kıyafetlerden kaliteli porselenlere ve pahalı saatlere kadar her şeyi bulabilirsiniz. Ama en şık denebilecek butikleri ve en yüksek fiyatlı sofistike ürünleri şehir merkezinde yer alan alışveriş merkezlerinde görebilirsiniz. Hediyelik eşya satın almak için Maidan Nezalezhnosti (Özgürlük Meydanı)’de gayrı resmi olarak kurulmuş hediyelik eşya tezgahları görebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Kiev’deki çoğu mağaza ve dükkan her gün 10:00-18:00 arası açıktır. Bazı alışveriş merkezleri ve lüks mağazalar 21:00 ‘e kadar açıktır.

Alışveriş & Gece Hayatı başlığı altında eklemek istediklerinizi “Rehberi Düzenle” bölümünden Kiev Gezi Rehberi ‘ne yazabilirsiniz.

REHBERİ DÜZENLE

Kiev Gezi Rehberi ‘ne katkıda bulunan kimse olmadı. Bu rehbere eklemek veya düzenlemek istediğin bilgileri yukarıda yer alan “REHBERİ DÜZENLE” bölümünden ekleyebilir, düzenleyebilirsin.

YORUMLAR

Kiev Gezi Rehberi ile ilgili düşüncelerinizi, bildirimlerinizi veya geliştirilmesini arzu ettiğiniz yönlerini yorum alanında ifade ederek Kiev Gezi Rehberi ‘ne katkı sağlayabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır