Kamp Filmleri

Kamp Filmleri

Kamp Filmleri Listemizi hazırlarken sadece ABD (Hollywood) filmlerine değil Kanada, Rus, İngiliz, Fransa ve Norveç gibi ülkelerinde sinemalarından örnekler alınmıştır. Genellikle kamp filmleri ‘nde ya lise öğrencileri yahut da gençler kampa giderler, ateş yakar ve doğa ile mücadele ederler. Ardından da filmin türüne göre olaylar gelişir. Listemiz de ayrıca mülteci kampı vb tarzı kamp filmleri ‘ne de yer verilmiştir. Macera, korku vb türlerden seçtiğimiz En İyi Kamp Filmleri Listemiz IMDb puanlarına göre sıralanmıştır. Bu liste dışında izleyip ve beğendiğiniz Kamp Filmleri varsa şayet yorum alanında belirtebilirsiniz.

 

20- Camp Rock , 2008 – IMDb:5,0

2008 yılında yayınlanan ve başrollerinde Jonas Bothers ile Demi Lovato’nun oynadığı ABD patentli Camp Rock, müzik ve komediyi bir arada sevenlerin kaçırmaması gereken bir filmdir. Mitchie Torres, yetenekli bir genç kızdır ve sürekli olarak Rock kampına gitmenin hayalini kurmaktadır. Mitchie Torres, hayalini sonunda gerçekleştirerek Rock kampına gider ve kampta hayatının en eğlenceli zamanını geçirir. Sizde Mitchie Torres ile eğlencenin doruğuna çıkmak istiyorsanız en kısa zamanda Camp Rock ile randevulaş-malısınız.

19- House of Wax , 2005 – IMDb:5,3

2005 yılı ABD ve Avustralya ortak yapımı olan Mumya Evi’nin yönetmenliğini Jaume Collet-Serra üstlenmiş olup, Elisha Cuthbert ve Chad Michael Murray başrolleri paylaşmıştır. Filmin orijinal adı ise House Of Wax’dır. Filmde, futbol maçına gitmek için yola koyulan altı arkadaş, geceyi kamp yaparak geçirseler de işler yolunda gitmeyerek arabaları bozulunca tanımadıkları birinin kamyonuyla Ambrose kasabasına gelirler. Ancak kasaba çok ıssızdır ve katil ikiz kardeşlerden başka kimse ortada görünmez. Mumya Evi ve etrafta oldukça gerçek duran mumyalar altı arkadaşın dikkatini çeker. Altı arkadaş, bu küçük kasabada hayatta kalmak için mücadele vereceklerini anlamakta fazla gecikmezler.

18- Welp (Ölüm Kampı) , 2014 – IMDb: 5,9

2014 yılı ABD yapımı olan Ölüm Kampı’nın yönetmenliğini Jonas Govaerts üstlenmiş ve başrollerini de Stef Aerts ve Evelien Bosmans paylaşmıştır. Filmin orijinal ismi ise Welp’tir. Ölüm Kampı sıradan Amerikan kamp filmlerinden farklı içeriklere sahiptir. Filmi izlerken sizlerde, bir grup genç ile birlikte dehşet dolu dakikalar yaşayacaksınız. Hafta sonu eğlenmek için kampa giden bir grup ortaokul öğrencisine eğitmen, bir orman canavarı hikayesi anlatsa da gençler, bu hikayeyi fazla kafaya takmaz ve eğitmenle kafa bulmaya çalışır. Ancak gençlerden Sam, gelişmiş olan hayal gücü sayesinde canavarın varlığını keşfedince korku dolu dakikalar başlar.

17- Splinter , 2008 – IMDb:6,1

2008 ABD yapımı Kıymık filminin yönetmenliğini Toby Wilkins üstlenmiş ve başrollerinde de Charles Baker ve Jil Wagner ve Paulo Costanzo oynamıştır. Filmin orijinal adı ise Splinter’dir. Filmde, Polly ve Seth genç bir çift olarak hem romantik bir hafta sonu geçirmek hem de evlilik yıldönümlerini kutlamak için ormanda kamp kurarlar. Ancak ormanda onları büyük bir tehlike beklemektedir. Uyuşturucu bağımlısı olan Lacey ve polisten kaçan sevgilisi Dennis’in elinde rehin olurlar. Amacı iki rehineyle birlikte polisten kaçmak olan Dennis’in hesapları tutmaz ve insan kanıyla yaşayan bir canavarla başa çıkmak için rehinelerle işbirliği yapmak zorunda kalır. Korkuyu iliklerinize kadar hissetmek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın.

16. The Blair Witch Project (Blair Cadısı) , 1999 – IMDb:6,4

1999 ABD yapımı olan Blair Cadısı’nın yönetmenliğini Daniel Mayrick ve Eduardo Sanchez birlikte yapmışlardır. Filmin başrollerini ise Heather Donahue ve Michael C. Williams paylaşmıştır. Filmin orijinal adı ise The Blair Witch Project’dir. Filmde, üç belgeselci, Black Hills Ormanlarında beliren bir mit hakkında araştırma yapmak için yol çıkarlar. Amaçları Blair Cadısı efsanesinin günümüze nasıl ulaştığını öğrenmektir. Sonunda bu efsanenin gerçek olduğunu anlıyorlar ama çoktan ormanda kaybolmuşlardır.

15. Fritt Vilt , 2006 – IMDb:6,4

2006 yılı Norveç yapımı olan ve yönetmenliğini Roar Uthaug’un yaptığı Şeytanın Oteli filminin başrollerini ise Ingrid Bolso ve Berdal Rolf paylaşmıştır. Filmde, paskalya tatili için kayak yapmayı planlayan beş gencin dağlara doğru yaptığı yolculuk konu alınmaktadır. Bu yolculukta gençlerden birinin ayağı kırılınca sığınacak bir yer aramaya başlarlar. En sonunda sığınacak esrarengiz bir otel bulurlar ve başka çareleri olmadığı için terk edilmiş olan bu otele yerleşirler. Ancak gençler, otelin bir odasının çok pis olduğunu ve burada yaşayan birinin varlığını anlayınca korku dolu anlar başlar.

14. The Hills Have Eyes – 2006 – IMDb:6,4

2006 yılı ABD yapımı olan ve yönetmenliğini Alexandre Aja’nın üstlendiği Tepenin Gözleri filminin başrollerinde ise Michael Bailey Smith ve Emilie De Lavin paylaşmıştır. Evlilik yıl dönümlerini kutlamak için tüm ailenin katılacağı büyük bir tatil planı yapan Bob ve Ethel, tatil için bütün aileyi yanlarına alarak yola çıksalar da tatilleri tam bir maceraya dönüşür. Aile, daha önce nükleer çalışmalarında yapıldığı ıssız bir çölde mahsur kalır. Bu ıssız çölde aile dışında mutantlarda vardır. Bu korku ve gerilim filmini izlerken tüyleriniz diken diken olacaktır.

13. Evil Dead  – 2013 – IMDb:6,5

2013 yılı ABD yapımı olan ve yönetmenliğini Fede Alvarez’in üstlendiği Kötü Ruh filminin başrollerini ise Jane Levy ve Shiloh Fernandez paylaşmıştır. Filmde, beş arkadaş hafta sonunu Tennessee ormanlarında geçirme kararı alırlar. Mia ise uyuşturucu bağımlısıdır ve ormanda geçirecekleri hafta sonunda uyuşturucu içmeyerek bırakmayı hedeflemektedir. Ancak beş arkadaşın orman macerası buldukları ölüm kitabı adındaki kitap nedeniyle tam bir kabusa dönüşür. Bu filmi izlerken korkudan sinirleriniz bozulacak ve titremeye başlayacaksınız.

12. The Beach – 2000 – IMDb:6,6

2000 yılı ABD ve İngiltere yapımı olan ve yönetmenliğini Danny Boyle’nin yaptığı The Beach’in başrollerini ise Leanardo DiCaprio ve Tilda Swinton paylaşmıştır. Psikolojik gerilim ve macera sevenlerin kaçırmaması gereken bir filmdir. Filmin başkarakteri Richard, Tayland’da bir otelde kalırken bir harita ele geçirir ve bu harita sayesinde daha ayak basılmamış tropik adanın varlığından haberdar olur. Richard, otelde kalan iki turistle bu adaya gider ve başlarından bir sürü esrarengiz olay geçer.

11. Heavy Weights  – 1995 – IMDb:6,7

1995 yılı ABD yapımı olan ve yönetmenliğini Steven Brill’in yaptığı Heavy Weights’in başrollerini ise Aaron Schwartz ve Ben Stiller paylaşmıştır. Filmde Gerry, daha 11 yaşında olmasına rağmen fazla kilolarıyla resmen savaşmaktadır. Ailesi, Gerry’ye yardımcı olmak için onu, kendisi gibi fazla kilolarına savaş açmış olan çocukların bulunduğu bir kampa gönderir. Gerry kamptayken kamp satılığa çıkarılır ve Tony Perkis kampı satın alır. Perkis, çocukları rekabetçi bir ortama sokunca kampta işler tersine döner.

10. Summerhood – 2008 – IMDb:6,7

2008 yılı Kanada yapımı olan Summerhood’un yönetmenliğini Jacob Medjuck üstlenmiştir. Filmin başrollerinde ise Raquel Alessi ve Jesse Camacho paylaşmıştır. Filmin konusu ise birbirleriyle kardeş gibi olan dört arkadaşın birbirinden nefret etmesiyle başlamaktadır. Filmin başkahramanı Fetus, sosyal çevresinde öne çıkmak isteyen birisidir ama başından geçen bir olay arkadaş çevresinden dışlanmasına neden olur. Fetus, arkadaş çevresinden dışlanınca arkadaşlığı sorgulamaya başlar ve kendi kendine sosyal ilişkilerde adil olan nedir sorusunu sorar.

 

9. The Search  – 2014 – IMDb:6,8

2014 yılı Fransa ve Gürcistan ortak yapımı olan The Search’ün yönetmenliğini Michel Hazanavicius yapmaktadır. Filmin başrollerini ise Annette Bening ve Berenice Bejo paylaşmaktadır. Mülteci kampında geçen film, etkili öyküsü ile sizleri büyüleyecek tir. Tek saniyesini bile kaçırmak istemeyeceğiniz filmde, 1999 yılında meydana gelen Çeçenistan savaşından aşırı derecede etkilenen Hadji, yardım kuruluşunda görevli olarak mülteci kampına gelen Carole ile tanışır. Carole, çocuğun öyküsünden çok etkilenip çocuğu evine alsa da ablası, her yerde Hadji’yi aramaktadır..

8. Camp X-Ray  – 2014 – IMDb:7,0

2014 yılı ABD yapımı olan Camp X-Ray’in yönetmenliğini Peter Sattler üstlenmiş olup, başrollerini ise Kristen Stewart ve Lane Garrison paylaşmıştır. Camp X-Ray, otoriteler tarafından dram türünde en etkileyici filmlerden biri olarak kabul edilmektedir. Filmin başkarakteri Amy, küçük ve tutucu bir kasabada yaşamaktadır. Amy, bir gün bu kasabadan kaçarak Irak savaşına katılmak için orduya katılır. Ancak işler Amy’nin umduğu gitmez ve dünyaca meşhur Guantanamo’ya düşer. Amy, bu hapishanede Ali Amir ile tanışır ve Müslümanların büyük haksızlığa uğradığını anlar. Amerika’nın siyasal propagandasını sert şekilde eleştiren bu filmi uzun süre unutamayacaksınız.

7. The Way Back – 2010 – IMDb:7,3

2010 yılı ABD yapımı olan ve yönetmenliğini Peter Weir’in üstlendiği Özgürlük Yolu’nun başrollerini ise Jim Sturgess ve Ed Harris paylaşmıştır. İkinci Dünya Savaşının konu edildiği bu filmde, esaret ve yalnızlık ana temayı oluşturmaktadır. Bir grup esir, Sovyet kampından kaçarak Hindistan’a gitmek istemektedir. Ancak bir grup esir, Sibirya’nın soğuk ve zorlu şartlarından Hindistan’a 6.000 km’lik mesafeyi yürüyerek kat etmek zorundadırlar. Bu macera dolu yolculuğu soluk soluğa izleyeceksiniz.

6. Saul Fia  – 2015 – IMDb:7,5

2015 Yılı Macaristan yapımı olan ve yönetmenliğini Laszlo Nems’in üstlendiği Son Of Saul’un başrollerinde ise Sandor Zsoter ve Christian Harting yer almaktadır. Film, Saul Auslander ile birlikte seyirciyi 1944 yılına doğru yolculuğa çıkaracaktır. Saul, Nazilerle işbirliği içerisinde olması için aşırı derecede baskılara maruz kalan Sonderkommandoların üyesidir. Saul, imha fırınında bir erkek çocuğunun ölüsünü görünce çocuğu imha etmekten vazgeçer ama toprağa vermek içinde çocuğu kamptan çıkarmak zorundadır.

5. Moonrise Kingdom  – 2012 – IMDb:7,8

Yönetmenliğini Wes Aderson’un yaptığı 2012 ABD patentli Moonrise Kingdom’un başrollerini birçok oyuncu üstlenmiştir. Seyirciler, birbirine aşık iki çocuğun hikayesi ile 1965 yılına güzel bir yolculuk yapacaklardır. Bugüne kadar birçok ödüle layık görülen filmin konusu New Penzance adasında geçiyor. Küçük aşıkların müthiş kaçış hikayesinde romantik dakikalar yaşayacağınız gibi çokça da güleceksiniz.

4. Stalker – 1979 – IMDb:8,1

1979 yılı Rus yapımı olan ve yönetmenliğini Andrey Tarkovski’nin üstlendiği İz Sürücü’nün başrollerini ise Alexander Kaidonovsky, Anatoly Solonitsyn, Nikolai Grinko paylaşmıştır. Filmin konusu meşhur Yol Kenarında Piknik romanından alınmıştır. Filmde, sisteme yönelik önemli eleştiriler yapılsa da alt katmanda yer alan insanlarında sistemi nasıl beslediği çok iyi anlatılmıştır. Dünyaya düşen dev bir meteorun yol açtığı açıklanması güç olaylar, Zone adı verilen bölgeyi etkisi altına almıştır. Bu bölgeye sadece zihinsel gücü ve cesareti olan Stalker’ler girebilmektedirler. Macera, polisiye ve bilim kurguyu sevenler, bu filmi kaçırmamalıdır.

3. Touching the Void  – 2003 – IMDb:8,1

2003 yılı İngiltere yapımı olan yönetmenliğini Kevin Macdonald’ın üstlendiği Boşluğa Dokunmak’ın başrollerini ise Brendan Mackey ve Joe Simpson paylaşmıştır. Film, iki genç İngiliz dağcı ile seyircileri 1985 yılına yolculuğa çıkarıyor. İki genç İngiliz dağcı, Peru’da bulunan Siula Granda dağının zirvesine tırmanmaya karar verir. Ancak tırmanış esnasında başlarına hiç tahmin etmedikleri bir kaza gelince iyi başlayan tırmanış kabusa dönüşür. Sonunda dağcılardan biri inanılmaz bir karar alır. Filmin öyküsü ise gerçek bir olaydan alınmıştır.

Reklamsız gezinti için

2. Into the Wild – 2007 – IMDb:8,2

2007 yılı ABD yapımı Into The Wild’ın yönetmenliğini Sean Penn üstlenmiş olup, başrollerini ise Emile Hirsch ve William Hurt paylaşmıştır. Filmin başkarakteri Christopher, üniversiteyi bitirir ve iş, aile gibi ağır sorumlulukların altına girmek yerine parasını yakarak doğada yaşamak için Alaska’ya doğru yola çıkar. Christopher, Alaska’ya yolculuk yaparken çok farklı insanlarla tanışarak hayatın değişik yüzlerine şahitlik eder. Christopher’in Alaska yolculuğu iki yıl gibi uzun bir zaman sürmesine rağmen ailesinden hiç kimseyi arayıp sormaz. Alaska’da, doğayla baş başa yaşayan Christopher, yaşlı bir adamla da inanılmaz bir dostluk kuruyor.

 

1. Hababam Sınıfı Tatilde – 1977 – IMDb:8,8

Kamp filmleri ‘nin birinci sırasını 1977 yılı Türk yapımı komedi filmi olan Hababam Sınıfı alıyor. Yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı bu komedi filminin başrollerini ise Kemal Sunal, Halit Akçatepe ve Tarık Akan paylaşmıştır. Haylazlığı ile dünyada bile ün yapan Hababam sınıfının içerisine dört kız girerse ne olur? Tabi ki Hababam sınıfı, kızları geldiğine pişman eder. Mahmut Hoca, Hababam sınıfını birazda olsa adam olması için ceza olarak izci kampına gönderir. Kızlar ise Hababam sınıfının haylazlıkları ile başa çıkmak için Hababam sınıfında kendilerine ajan bulurlar. Başından sonuna kadar gülme krizine gireceğiniz bu muhteşem komediyi defalarca izleseniz de bir daha izlemek isteyeceksiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır