Kamprota İlan Kuralları

Aşağıda listelenmiş olarak belirtilen “Uygun olmayan hizmetler” listesinde yer alan hizmetlerle ilgili ilan verilemez.

– Yalnızca Günübirlik Tur, Seyahat Paketleri , Camping, Bungalov, Trekking, Paraşüt, Rafting, Tekne Turu, ATV/Quad Bike Safari, Balon Turları, Paintball, Kayak, Kano Turları gibi etkinliklik ilanları yayınlanabilir.

– Belirtilen kategorilerin dışında yer alan herhangi bir “Alım/Satım veya Hizmet” ilanı yayınlanamaz.  Bu İlanlar ve bu ilanı oluşturmak için oluşturulan üye hesapları doğrudan silinir.

– İlan başlığında ve ilan açıklama bölümünde sadece hizmetle ilgili bilgiler yer almalıdır. Bahsi edilen bölümlerde mevcut hizmetin haricinde reklam içerikli yazı yazılmaması, link eklenmemesi gerekmektedir.

– Yayınlanmak istenen ilanlarda kullanılan fotoğraflar ve videolar satılan / kiralanan hizmete ait olmalı veya temsili görseller kullanılacaksa da bu görseller, hizmeti doğru yansıtmalı, yanıltıcı olmamalıdır.

– İlanda belirtilen (fiyat, yer, hizmet v.b.) gibi kriterlerde doğru bilgilere yer verilmelidir. 

– Eklenen fotoğrafların içeriğinde firma logoları veya farklı e-ticaret web sitelerinin link ya da isimleri, ürüne ait fotoğraf yerine kampanya yazısı vb. görselleri yer almamalıdır.

– Kamprota içerisinde yer alan farklı bir kullanıcının ilanına ait fotoğrafı/fotoğrafları kullanılmamalıdır.

– Kamprota’da aynı işletme hesabı ile, aynı lokasyonda aynı hizmetten yalnızca bir tane ilan yayınlanabilir. 

– Girilen bir ilanın aynısı, ilk girilen ilan silinerek sisteme tekrardan girilemez. Bir ilanın silinerek aynı ilanın sisteme tekrar yeni baştan girilmesi “Moderasyon sürecini” başa alır. İlanınız tekrar gözden geçirilir.

– Satılık, kiralık, hizmetler ürünler için temsili (yanıltıcı) fiyat verilmemelidir.

– Sezonsal sebeplerle çok değişken bir fiyat politikasına sahipseniz fiyatı minimum olan “1 TL” olarak belirleyip, fiyat uzantısına “Fiyat sorun” yazmalısınız.  

– İlanlarda KDV dahil fiyatlar belirtilmelidir.

– İlanların açıklama bölümlerinde web sayfası, mail adresi ve firma iletişim bilgilerine yer verilmemelidir. Bu bilgiler işletme/temsilci profiliniz üzerinde zaten tanımlı olacaktır.  

Uygun Olmayan Hizmetler

  • TCK ‘da suç unsuru olarak kabul edilen, Fuhuş, Kumar, Yasadışı Avcılık gibi faaliyetler içeren ilanlar yayınlanamaz.
  • Çocuklara yönelik herhangi bir etkinlik faaliyeti yayınlanamaz.
  • Konusu fark etmeksizin herhangi bir bağış veya yardım kampanyası ilanı yayınlanamaz.
  • Konusu Doğa Etkinlikleri kategorisinde değerlendirilemeyecek Örneğin: Oda kiralama, araç kiralama ilanları yayınlanamaz.

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır