Forclaz Quechua Sırtçantası (60lt) : İnceleme

Forclaz Quechua 60lt Sırtçantası: İnceleme

Malum yüksek döviz kurları (2018 ) sebebiyle ithal tüm ürünlerde çok ciddi bir fiyat artışını beraberinde getirdi. Haliyle bir ürünü almak için seçmek çok daha zorlaştı. Hem bütçemiz yetsin, hem de sağlam ve kullanışlı olsun istiyoruz. Hal böyleyken alacağınız ürünü bir kere alıp, uzun süre kullanmayı hedefliyoruz ve işimizi şansa da bırakmak istemiyoruz.

Bu hissiyatınızdan yola çıkarak bu çantayı eğer almayı düşünüyorsanız artıları ile eksileri ile birebir kullanıcı deneyimlerine dayalı olarak sizler için inceledik.

Önce Çantamızın Teknik Özelliklerine Bir Bakalım

Çantamız diğer tüm benzer çantalarda olduğu gibi sağlam polyester malzemeden imal edilmiş.

Fiyatı:  2019 yılı fiyatı 299 TL

Boyutları: Yükseliği 69cm Genişliği 33cm x 27 cm

Hacmi:  60 lt , Boş Ağırlığı: 1,62 kg

Gözler/Cepler: 3 dış, 1 iç, 1 kemer cebi. Baton taşıma yerleri, Tabandan erişimli ve ek bölmeli.

Taşıma Kolaylığı

 

Artıları: Sıkma perlonları. Göğüs kayışı. Gergi perlonları. Başparmak geçirme yerleri

Eksileri: Bel ve Sırt destekleyici pedler (yastıklar) yok

 

Kısa ve Orta Mesafeli Taşımada Tatmin Edici

Sırt çantası genel anlamda çok kullanışlı ve tatmin edici ancak bu çanta ile uzun yürüyüşlerde tam dolu, ağır bir yük ile yürümek ne yazık ki tam bir ızdırap halini alıyor.  Daha çok kısa ve orta mesafeli kullanımlarda kullanımında memnun kalacaksınız. Ciddi bir Trekking, Dağcı veya Kamp severseniz bel ve sırt kısmının kesinlikle pad destekli olması. Ve dış kısmında ekipman asabilecek perlon ve halkaların yeterliliği konularına dikkat etmelisiniz.  Unutmamak gerekir ki özellikle uzun yürüyüşlerde bir tek ayakkabı ile sırt çantası ya bizi rezil yada vezir eder. Bu ikisi son derece önemlidir.

 

60lt İdealdir

60lt bir sırt çantası için son derece ideal bir hacimdir. Bunun üzerinin gerçekten gereksiz ve boşuna bir masraf olacağını söyleyebiliriz.

70/80lt ‘lik kullandığımız sırt çantalarında oluşan boşluklar bunu yaşayarak tecrübe etmemize yetti ve arttı.  Çadır, Mat gibi bileşenler zaten çanta dışında taşındığı için 60lt bir hacim, diğer tüm kişisel eşya ve kamp bileşenlerini depolamaya yetiyor.

Reklamsız gezinti için

 

Fiyat/Performans Ürünü

Ürünün uzun süreli yürüyüşlerde, çok fazla ağır yüklendiğinde sırt ve bel ağrısı yaptığından söz etmiştik. Ancak çok ağır yüklenmediğinde ve çok uzun süreli yürüşler yapılmadığında gayet başarılı, sırt ve bel ağrısı yapmayan son derece sağlam bir ürün.  Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır