Fethiye Tekne Turları

"Fethiye Tekne Turlarını Keşfedin"

Fethiye Tekne Turları

Fethiye Tekne Turları rehberi ile Fethiye’de yer alan Tekne Tur İşletmelerini kolayca keşfedebilir, telefonla veya Rezervasyon talep formu ile İşletmelere ulaşabilir, Tekne Turu, Tekne Kiralama fiyatlarını karşılaştırabilir, ilgili turları, sayfalarında puanlayabilir, yorum yapabilirsiniz.

Fethiye Tekne Turları size Fethiye’nin birbirinden güzel cennet gibi koylarında yapabileceğiniz en güzel etkinliklerden birini sunar. Fethiye’de tekne turları düzenleyen 100 ‘ün üzerinde firma vardır. Size mümkün olduğunca en iyi seçenekleri sunmaya çalışacağız.  

Fethiye Tekne turları imkanlarına, tekne turu fiyatlarına ve Tur işletmelerinin iletişim bilgilerine geçmeden hemen önce şunu belirtelim, burada yer alan turlar Kamprota.com tarafından düzenlenmemektedir. Tur etkinlikleri ilgili Tur firmaları tarafından organize edilmektedir, turlarla ilgili güncel fiyat ve rezervasyon bilgileri firmalar telefonla arayarak almalısınız.

Fethiye Tekne Turu İmkanları

  • Bazı firmalar şehir içinden ücretsiz transfer imkanı sağlıyor. Transfer ile ilgili firmalardan mutlaka bilgi almalısınız. Ulaşımı kendiniz sağlayacaksanız Teknenin hareket saatinden en az 30 dakika önce Fethiye Limanında bulunmanız gerekiyor.
  • Tur İşletmeleri size ailecek yapabileceğiniz bir etkinlik imkanı sunuyor. Tekneler genel olarak güvenli, güneşten korunaklı alanlar sağlıyor.
  • Öğle yemeği (Genelde balık, tavuk, makarna, karışık kızartma olabiliyor) fiyatlarına dahildir. Bunun haricinde atıştırmalık büfe yiyecek ve içecekler de sunuyorlar.
  • Her işletmenin kendine has köpük banyosu, çocuklar için özel animasyon etkinliği olabiliyor. Turu satın almadan önce bu tür aktiviteleri ile ilgili işletmeden ilgi alabilirsiniz.
  • Koylarda doya doya denizin tadını çıkarmaya olanak tanıyacak sürede çapa atıyorlar. Doya doya yüzeceksiniz.
  • Tur süresince müzik yayını, yerli/yabancı içecek imkanı da cabası.
  • Ücreti mukabilinde yaptığınız tekne turunun Fotoğraf ve Video görüntülerini alabilirsiniz.

Fethiye Tekne Turu Güzergahı

Fethiye’de çapa atmaya değer o kadar çok koy var ki.  Umarım hepsini okurken sıkılmazsınız. :=) Teknelerin mutlaka uğradığı başlıca güzergah noktaları Ölü Deniz, Tavşan Adası, Samanlık Koyu, Turunç Pınarı Koyu, Kuleli Koyu, Kızılada, Şövalye Adasıdır. Birkaç gün süren yatılı mavi turlar ise Fethiye-Göcek , Fethiye-Marmaris, Ferhiye-Bodrum arasında bir güzergah izlerler.

Kabaca hemen her tekne tur firması benzer güzergahı izliyorlar diyebiliriz. Koylarda geçirdikleri süreler farklı olabilir ancak hemen hemen hepsi, yukarıda saydığımız koy, ada ve yarımadalara uğrarlar.

Nadiren de olsa hava muhalefeti sebebiyle kaptan, planlanan güzergahtan farklı bir rota izlemeyi seçebilir. Çok sık olmasa da bu durumla karşılaşılabilir.

Fethiye Tekne Turu Fiyatları

Özel yat kiralamadan söz etmiyorsak şayet Fethiye Tekne Turları fiyatlarının işletmeden işletmeye çok da değişeceğini söyleyemeyiz. Ancak düşük sezon ile yüksek sezon arasında çok ciddi fiyat farklılıkları olacaktır. Etkinlikten birkaç gün önce firmaları arayarak fiyat ve imkanlarını beğendiğiniz herhangi bir işletmeyi tercih ederek bu turların aileniz, sevdikleriniz ile birlikte tadını çıkarabilirsiniz. Kabaca bir fiyat vermemiz gerekirse Günübirlik turlar Türk Lirası ile kişi başı 100-150 TL civarı olabiliyorken 3 gece 4 gün süren bir mavi turun fiyatı ise 1500-2000 TL ‘den başlıyor.

Yat Kiralama Fiyatları?

Reklamsız gezinti için

10-12 kişilik bir Gulet kiralamanın bedeli günlük 12.000 ve üzeri fiyata mal oluyor. 

Ulaşım nasıl sağlarsınız?

Çevre illerden katılım sağlayacaksanız şayet Fethiye Limanına ulaşmalısınız. Ancak baştan uyaralım özellikle sezonda bırakın aracı park edecek bir yer bulmayı fethiye içerisinde araçla yol almak bile tam bir işkence olabiliyor. Size tavsiyemiz özel aracınız ile geliyorsanız aracınızı Limana gelmeden bir otoparkta bırakıp, farklı ulaşım yolları izleyerek limana ulaşmanızdır.

Bunlara dikkat edin

  • Küçük çocuklarınızı tekne hareket halinde iken asla gözünüzün önünden ayırmayın.
  • Yaz aylarında birkaç saate bir güneş kreminizi tazelemeyi unutmayın.
  • Güneş ve iyotlu hava sizi önemli ölçüde dehidrasyona maruz bırakacaktır. Bol bol sıvı tüketin.

Tavsiyeler

Yanınızda bir deniz gözlüğü ve şnorkel ve deniz ayakkabısı ve eğer varsa şayet su altı fotoğraf makinesi bulundurmanızı öneririz. Fethiye akvaryum berraklığında birbirinden güzel koylara sahiptir. Bize güvenin, bu tavsiyeler için bize dua edeceksiniz. Aşağıdan sitemize ekli olan Fethiye Tekne Turları ‘nı inceleyerek size uygun Fethiye Tekne Turları ‘nı keşfedebilirsiniz.

Fethiye tekne turları deneyimlerinizi, duygu ve düşüncelerinizi ilgili tur sayfalarında paylaşabilirsiniz.

TEKNE TURLARI

Fethiye Tekne Turu Fiyatları

DALIŞ TURLARI

Günübirlik Dalış Turları

YORUM YAPIN

Fethiye Tekne Turu İşletmeleriyle ilgili paylaşmak istediklerinizi ilgili Tekne Turu sayfası üzerinde belirtebilir, puanlama yapabilirsiniz. Fethiye Tekne Turları ile ilgili istek ve önerilerinizi ise İletişim sayfası üzerinden Kamprota’ya iletebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır