Fethiye Kamp Alanları

Fethiye Kamp Alanları nelermiş bunları incelemeden önce sizden gelen deneyimlerin ışığında yazdığımız tanıtım yazısını okuyabilir veya doğrudan aşağıdan kamp alanlarını incelemeye başlayabilirsin.

Fethiye  muazzam doğal güzelliklere sahip şehirlerden biri. Sahil kenarında veya daha yukarı kesimlerde Akarsu ve Göl yakınlarında orman içerisinde kamp imkanı sunan pek çok işletme bulunur.

Bu rehber yardımıyla, Fethiyede yer alan Fethiye Kamp Alanları ve İşletmelerini kolayca keşfedip, Telefonla veya Rezervasyon talep formu ile İşletmelere kolayca ulaşabilirsin.  Kamp fiyatlarını , konaklama imkanlarını kolaylıkla karşılaştırabilir sana en uygun kamp alanını tercih edebilirsin. Bir kamp yerinde konakladıktan sonra kaldığın yerin sayfasında puan vermeyi ve yorumlamayı unutma. Böylelikle görüş ve önerilerini diğer insanlarla paylaşabilir, kamp yeri ile ilgili fikir almalarını sağlayabilirsin.

Muğla Kamp yerleri yazımıza buradan gidebilirsiniz

Uyarı & Tavsiyeler

Tıpkı Antalya’nın bazı bölgelerinde olduğu gibi Fethiye’de de koruma altında çok sayıda bölge var. Araştırmadan ve gerekli idari izinleri almadan rastgele kamp yapmanız, hele ki kamp yaptığınız alanlarda ateş yakmanız ciddi şekilde başınızı ağrıtabilir. Tercihinizi Kamp yapmanıza olanak tanıyan yetkili bir Kamping İşletmesinden yana tercih etmenizi öneriyoruz.

– Kamping tercih edin diyoruz ancak yüksek sezonda yer bulmak gerçekten çok zor oluyor bu bir gerçek. Yer bulma zorluğunu göz önüne alıp, 15 gün önce yer durumunu işletmelere sorup önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

– Çoğu aile ile konaklamaya uygun, kamp kültürü ve kamp etiğine uygun olarak kendi kuralları olan yerler. Aşırıya kaçan bir eğlence anlayışınız varsa pek hoş karşılanmayabilirsiniz.

İmkan ve Özellikler

Yerli yabancı gezgin ve kamp severler sağolsun kamp kültürü gelişmiş şehirlerden biridir. Kamp işletmeleri genel olarak beklentileri karşılar düzeyde hizmetler veriliyorlar. Karavan kabul etmek, günlük temizlenen duş ve wc, ağaçlık alan, elektrik ve içme suyu, kahvaltı, çadır, bungalov kiralama gibi hizmetler sağlıyor.

 Kamp Fiyatları

Fiyatlar sezondan sezona farklılık gösterebiliyor. Örneğin düşük sezonda fiyatları 60 TL/Kişi olan bir işletmenin yüksek sezonda fiyatları 130 TL’ye çıkabiliyor. Bu artışta kısıtlı çadır kapasitesine karşılık artan ilgi ve talep sebep oluyor. Bu sebeple yüksek sezonda rotanı deniz kıyısından Fethiye’nin biraz daha iç kesimlerine çevirebilirsin.

Fiyat açısından çok büyük bir fark olmayacaksa da en azından yer bulma açısından şansın yükselirken bir yandan da sahil şeridine nazaran daha çok kafa dinleyebilirsin.

  • Yüksek sezonda yer bulmak zor olabiliyor size tavsiyemiz önceden işletmeleri arayıp yer durumunu sormanızdır.

Fethiye’de Neler yapabilirsin?

Bir klişedir belki ama Fethiyede yapılabilecek en iyi aktiviteler arasında Tekne Turları, Dalış ve Rafting gelir. Vaktiniz olursa bu aktiviteleri de değerlendirmek isteyebilirsiniz. 

1- Fethiye Dalış Tur ve fiyat bilgileri hakkındaki yazımıza göz atın

2- Fethiye Tekne Tur ve fiyat bilgileri hakkındaki yazımıza göz atın

 

Görüşleriniz Kamprota için çok önemli.

İnsanlara doğru bilgiler verebilmek adına çok çaba sarf ediyoruz. Konaklamalarınız sonrasında Kamprota’da Fethiye kamp alanları ile ilgili yorum yapabilir, insanlara görüşlerin ile yardımcı olabilirsin. Kaldığın yer Kamprota’da yoksa şayet @kamp.rota instagram sayfamıza görüşlerini belirtebilirsin. Ve hatta dilersen neşeli fotoğraflarınızı instagram hesabımızla paylaşabilirsin.

KAMP ALANLARI

Fethiye Kamp Ücretleri

KAMP YERLERİ

Fethiye Ücretsiz Kamp Yerleri

Aşağıda yer alan Fethiye ücretsiz kamp alanları , bağlı bulundukları İl veya İlçe emniyet teşkilatlarının izinine tabii olarak kamp yapabileceğiniz , bir işletme tarafından Güvenlik ve Konaklama imkanları sunulmayan doğal alanlardır. Özellikle aileniz ile kamp yapacaksanız İşletmeleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.  Ancak Otostopla minimum bütçelerle seyahat eden bir gezginseniz şayet aşağıdaki kamp yerleri dinlenip geceyi geçirmeniz için elverişli olacaktır. Kamp yerlerinde yer alan imkanlar ve ulaşım bilgileri için tıklayıp ayrıntılarına göz atabilirsiniz. Konakladığınız kamp yeri ile ilgili deneyimlerinizi ilgili kamp yerinin sayfası altında yazabilir, bu kamp yerlerini herkese açık olarak puanlayabilirsiniz.

KARAVAN PARK

Ne yazık ki Fethiye için şuan kayıtlı bir karavan park mevcut değil. Karavan Park işletmesi iseniz “Kurumsal Üye” olarak hizmetlerinize ilişkin ilanlarınızı yayınlamaya başlayabilirsiniz.

YORUM YAPIN

Fethiye Kamping İşletmeleri veya Ücretsiz Kamp yerleri ile ilgili paylaşmak istediklerinizi ilgili kamp yeri sayfası üzerinde belirtebilir, puanlama yapabilirsiniz. Fethiye Kamp Alanları ile ilgili istek ve önerilerinizi ise İletişim sayfası üzerinden Kamprota’ya iletebilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

KAMP BLOGLARI

GEZİ REHBERİ
Kamprota

İzmir’in Tarihi Yerleri Nelerdir?

İzmir’in bilinen tarihi geçmişi günümüzden 8 bin 500 yıl kadar önceye uzanıyor. İzmir’de tarih boyunca

SEYAHAT
Kamprota

Agro Turizm Nedir?

Agro turizm nedir? Bu yazımızda bu sorunun yanıtlarını alacağız.  Günümüzde doğal yaşamı keşfetmek, kırsal bölgeleri

GEZİ REHBERİ
İran Rehberi

İran Gezi Rehberi

Bu İran Seyahat Rehberi ile İran’da Gezilecek yerleri, İran Kültürü, İran Emniyet ve Güvenlik Durumu ve sizi alakadar eden temel yasaları öğrenin..

SEYAHAT
Kamprota

Tokat Atatürk Etnografya Müzesi

Mustafa kemal, gerek kurtuluş savaşı öncesinde gerekse cumhuriyet döneminde Anadolu’da pek çok ile gitmişti. halk,

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır