Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Epifani (Epiphany) Bayramı

Epifani (Epiphany) Bayramı

 

Epifani / Epiphany

Epifani, genellikle Üç Kral Günü veya Epiphany Bayramı olarak bilinir. Bu “tezahür” veya “ortaya çıkma” anlamına gelir. Ayrıca, özellikle Doğu Hristiyanlar tarafından Theophany (“Tanrı’nın tezahürü”) olarak da adlandırılır. Epifani, yalnızca günün kendisine değil, onu izleyen kilise mevsimine de atıfta bulunur – farklı bir uzunluğa sahip bir mevsimdir, çünkü Lent başladığında sona erer ve bu Paskalya tarihine bağlıdır.

Hristiyan inancına göre İsa’nın ilahiliğinin tezahür ettiği ilk iki olayı anar: Üç kral (bilge adamlar veya Magi olarak da bilinir) Beytüllahim’deki bebek İsa’yı ziyaret ettiğinde ve Vaftizci Yahya onu Ürdün Nehri’nde vaftiz ettiğinde . Roma Katolik ve Protestan kiliseleri, Epifani’yi kutlarken Magi’nin ziyaretini vurgular. Doğu Ortodoks kiliseleri, İsa’nın vaftizine odaklanır.Epifani, en eski Hıristiyan bayramlarından biridir. Noel tatili kurulmadan önce, ikinci yüzyılın sonundan bu yana kutlandı. Diğer Hıristiyan mevsimlerinde olduğu gibi, kilise de eski bir pagan festivalinden Epifani’yi tahsis etti. MÖ 1996’nın başlarında, Mısırlılar kış gündönümünü (sonra 6 Ocak’ta gerçekleşti) Bakire Aeon’a bir kutlama ile kutladılar. Tatilin, Gregoryen takvimi tanıtılmadan önce oluşturulduğunu not etmek önemlidir.

Epifani Bayramını tatil yaparak kutlayan ülkeler

Andorra, Polonya, İtalya ve Almanya’nın bazı şehirlerinde resmi tatildir. İngiltere, Amerika, Kanada ülkelerinde de kutlamalar yapılır ancak resmi tatil değildir.Bu içeriği paylaşın:
img

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

İlgili Mesajlar

Çift Pasaport Almak : İkinci Pasaport

ÇİFT PASAPORT ALMAK : İKİNCİ PASAPORT Bir pasaportum var çift pasaport almak ne işime...

Devamını oku

Büyükçekmece Kültür Park : Mimar Sinan Eserleri

Büyükçekmece Kültür Park Kültür Park, bahar ve yaz aylarında İstanbul’un en gözde...

Devamını oku

Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı Tiflis Uluslararası Havalimanı, Gürcistan'ın başkenti...

Devamını oku

Bir Cevap Yazın