Egzotik Bir Plaj: Playa Conchal

Kosta Rika’nın en egzotik plajlarından biri olarak kabul edilen Playa Conchal, Pasifik Okyanusu kıyısında  Guanacaste eyaletinin kuzeyinde yer almaktadır. Playa Brasilito’dan iki kilometre uzaklıktaki bu muhteşem plajı bu kadar özel yapan şey ise kum yerine küçük beyaz deniz kabuklarından oluşmasıdır.

Conchal’ı ziyaret etmeyi planlayanlar için, oraya nasıl gidileceği, nerede kalınacağı ve ne yapılması gerektiği gibi ipuçlarını sizin için hazırladık.

Conchal Plajı’na Nasıl Gidilir?

Conchal plajı, Liberya Havalimanı‘ndan 62 kilometre uzaklıktadır ve doğrudan araba erişimi bulunmamaktadır. Bu plaja ulaşmak için aracınızı  Brasilito’ya park etmeniz ve  Brasilito plajını  yürüyerek geçmeniz gerekmektedir. Bu yürüyüş yaklaşık 20 dakika sürmektedir. “Bir Balıkçı Kasabası: Playa Brasilito” başlıklı yazımıza göz atmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. 

Brasilito Otoparkı şehrin tam merkezinde buluyor. Ayrıca parkın dışında sokaklara da park etmek mümkün. Ücretli ya da ücretsiz hangisini seçerseniz seçin arabanızda değerli eşya bırakmamanızı, tüm camlarınızı kapatmanızı ve kapılarınızı kilitlemenizi öneririz.

Brasilito Sahili Boyunca Yürüyüş

Bu otoparktan okyanusa bakan küçük bir yoldan sola doğru yürümeye başlayabilirsiniz. Conchal çok popüler bir plaj olduğu için Brasilito plajına vardığınızda soldan yürümeye devam eden gruplar görmeniz mümkün. Brasilito plajından yaklaşık 20 dakikalık yürüyüş ile Conchal plajına ulaşabilirsiniz. Basit seviye bu yürüyüş için kum çok sıcak olacağından uygun ayakkabılar bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Alternatif ulaşım;  Puerto Viejo

Playa Conchal’a araba ile ulaşmanın alternatif bir yolu da Conchal plajının en batı tarafına  Puerto Viejo’ya ulaşmaktır.

Burada doğrudan sahile park edebilirsiniz. Ancak yine buradan 15-20 dakikalık bir yürüyüş sizi bekliyor.

Conchal’da Kalacak En İyi Yerler

Conchal’daki sahile yakın ve sahildeki en iyi oteller W Costa Rica , Reserva Conchal ve The Westin Conchal Resort & Spa’dır. Daha düşük bütçeyle seyahat edenler veya sadece sırt çantalılar  Brasilito kasabasındaki alternatifleri değerlendirebilirler.

Conchal, Kosta Rika Hava Durumu

Conchal, Kosta Rika‘nın en sıcak ve en kurak illerinden biri olan Guanacaste’de bulunmaktadır. Neredeyse tüm yıl boyunca güneşli ve sıcaktır. Aralık – Nisan arası sıcak ve kuru, Mayıs – Kasım arası ise yağışlı geçer.

Conchal plajını yılın herhangi bir zamanında ziyaret edebilirsiniz. Daha az insan, daha çok yeşil olsun isterseniz Mayıs ya da Kasım ayını düşünebilirsiniz.

Playa Conchal, Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bu plaj, sıcak ve kuru mevsim olan Aralık – Nisan ayları arasında özellikle Noel ve Paskalya boyunca inanılmaz bir şekilde kalabalık olacaktır. Conchal’da yerel içki satıcıları, takı standları, meyve standları, şnorkel v.b. satıcıları dışında mağaza bulunmamaktadır.

Bu yüzden içecek, su, yiyecek, atıştırmalık, güneş gözlüğü, güneş kremi, mayo gibi ihtiyaçlarınızı yanınızda bulundurmak isteyebilirsiniz. Plajda soyunma odası veya duş da bulunmamaktadır.

Playa Conchal, Kosta Rika’da yapılacak şeyler

Yerel halktan ekipman kiralayarak aşağıdaki aktivitelerden herhangi birini yapmak istiyorsanız, Kosta Rika Kolonu bulundurmanız gerekecektir.

Conchal Plajı’nda Sandalye ve Gölgelik Kiralama

Sahilde, Conchal sahilinde sandalye, şnorkel ekipmanı ve gölgelik kiralayan çok sayıda yerli var.

Conchal’da şnorkelle dalış yapabilirsiniz, ancak dalgalar biraz kuvvetlidir.

Plajda jet ski kiralama

Plajda jet ski kiralama hizmeti sunan çok sayıda yerli bulabilirsiniz. Fiyatlar genellikle pazarlığa açıktır.  Burada yaklaşık iki saat süren rehberli bir jet ski turuna katılabilir veya kendi başınıza gitmek için yerlilerden kiralayabilirsiniz.

Sahilde masaj yaptırmak ister misiniz? 

Burada yerel halk tarafından işletilen oldukça ucuz masaj standları bulabilirsiniz. Okyanusa karşı rahatlatıcı bir masaja kim hayır diyebilir ki!

Yüzme

Conchal plajında dalgalar oldukça sert olabilmektedir.​​ Bu yüzden Conchal plajında ​​yüzmek küçük çocuklar, bebekler için uygun değildir.

Golf

Eğer golf yapmak gibi bir hobiniz varsa ünlü golf sahası mimarı Robert Trent Jones Jr tarafından tasarlanmış olan sahada mükemmel bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Ayrıca Conchal plajında ​​kano kiralayabilir veya sörf yapabilirsiniz.

Reklamsız gezinti için

Conchal plajı, Guanacaste‘de oldukça cazip bir konumdadır. Buraya geldiğinizde çok sayıda günübirlik tur arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz.

Fotoğaf: geoclab.ru

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır