Diamante Eco Adventure Park : Tüm Gün Macera!

Guanacaste‘deki Diamante Eco Adventure Park Playa Conchal‘a sadece 45 dakikalık sürüş mesafesinde bulunmaktadır. Bu macera parkındaki  aktiviteleri  yazımızda derlemeye çalıştık. Öncelikle parktan en iyi şekilde yararlanmak isterseniz Adventure Pass almalısınız. Diamante Eco Adventure Park Zipline ile iniş, hayvan barınağı, kelebek gözlemevi botanik bahçesi, ATV parkurları, binicilik parkurları, plaj ve okyanus aktivitelerini içerir.

İlk önce zipline turu ile başlıyorsunuz. Kısa zipline için en az 27 kg, süper zipline için 45 kg olmalısınız. Maksimum ağırlık limiti ise 130 kg’dır. Kilo standartlarını karşılamayan çocuklarınızı orman eğlence parkuruna götürebilirsiniz.

Zipline turu sonunda hayvan barınağına gitmek için timsah gölünün üzerindeki asma köprü geçmeniz için sizi bekliyor.

Diamante Hayvan Barınağı

Diamante Park hayvan barınağı ülkedeki en büyük hayvan barınağıdır. Egzotik hayvanlar, tembel hayvanlar, timsahlar, iguanalar, jaguarlar ve maymunlar gibi hayvanları burada görebilirsiniz.

Tüm hayvanlar arasında en popüleri, tembel Lucy’dir. Ancak tembel hayvanları hareket halinde görebilmeniz için günlük besleme saatlerine denk gelmeniz gerekiyor.

Diamante Kelebek Bahçesi

Gözlemevinde yürürken etrafınızda türlü türlü kelebekler uçuşuyor.  Ayrıca metamorfoz evrelerini gösterdikleri tırtıldan kelebeğe geçişi görebileceğiniz bir bölümde bulunuyor. Kelebek gözlemevinin yanında çeşitli kurbağa ve yılanların bulunduğu sürüngen bölümü var.

Diamante Okyanus Etkinlikleri

Plajda kullanabileceğiniz hamaklar, kanolar ve şnorkel ekipmanları  bulunuyor. Biraz yorulduğunuzu hissediyorsanız sahile inip hamakta dinlenebilirsiniz. Ya da rehberli şnorkel, kano, sörf v.s. turları ile devam edebilirsiniz. Tüm bunlar Adventure Pass ile ücretsizdir.

Diamante Botanik Bahçesi

Merkez ofise geri dönmek için yerli ve yerli olmayan birçok ağaç, meyve ağacı, mango, papaya ve kahve gibi bitkilerin bulunduğu botanik bahçesinden geçiyorsunuz.

Kültürel tur için, Diamante’de  geleneksel tarımla uğraşan yerel bir ev bulunmaktadırRehber eşliğinde kısa bir kahve, şeker kamışı ve kakao turu yapabilirsiniz.

Orman Eğlence Parkuru

Bu orman eğlence parkuru, zipline için kilo standartlarını karşılamayan çocuklarınız için oldukça eğlenceli olacaktır.

ATV Turu ve Binicilik

Diamante’de dağları keşfedeceğiniz bir ATV turu da bulunmaktadır. Ormanın ve plajın güzel manzaralarını bu turda görebilirsiniz. Aynı parkurda ATV yerine at biniciliğini de tercih edebilirsiniz.

Son olarak Açık büfe öğle yemeği, kahve ve meyve suyu içeceklerinin de turunuza dahil olduğunu söyleyebiliriz.

Reklamsız gezinti için

Fotoğraf:  klook.com

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır