Çocuklarla Tatil İçin En İyi 5 Rota

Bir kez gezgin olan, artık her zaman bir gezgindir. Aileye katılan bir bebeğin bir çiftin yaşam tarzıyla ilgili hiçbir şeyi değiştirmesine gerek olmadığını düşünüyoruz.  Ayrıca çocuk sahibi olmanın en heyecan verici kısımlarından biri de gezilerde meraklı çocukların lezzetli yemeklerden güzel kültürlere kadar yeni şeyler görüp denemelerini izlemek olacaktır. Çocuklarınızla Tatil İçin En İyi 5 Rota yazımızı okumaya başlamadan önce Çocukla Seyahate Çıkmak: Sorunsuz Tatil İçin İpuçları yazımızı okumak isteyebilirsiniz.

Nereye seyahat edileceğine dair en iyi kararı vermeye çalışırken ailedeki herkesi memnun etmek zor olsa da, her yaştan ve her türden insana keyif verecek gezi rotaları da mümkün. Ziyaret etmek için güvenli, eğlenceli, kolay ve çocuklara uygun en iyi aile dostu ülkeleri sizin için bir araya getirdik. Yeni yürümeye başlayan çocuklar veya bebekler de dâhil olmak üzere her yaştan çocuklar için heyecan verici seyahat fikirleri burada!

Afrika Safarisi

Çocukları ilk safarilerine götürmek için en uygun yer Afrika. Çocuğunuzun 12 yaş üzeri olması bu deneyimi hatırlaması açısından önemli bir faktör. Bu muhteşem gösteriyi unutsun istemezsiniz değil mi? Ayrıca kamp deneyimi de yaşamak isterseniz birçok kamp alanında 12 yaşından küçük çocuklara da izin verilmemektedir. Safari turları, güzel gelenek ve kültürlerin yanı sıra, doğal alanında birçok nadir türü gözlemlemek için heyecan verici fırsatlar sunar.

En güzel tarafı ise Wi-Fi erişimi çoğunlukla olmayacağı için çocuğunuz ve siz bir süre teknolojiden uzak kalarak harika anlar biriktirebilirsiniz.

Kosta Rika

Kosta Rika çok sayıda renkli kuş, maymun ve sevimli tembel hayvan da dâhil olmak üzere sunduğu egzotik vahşi yaşamla ideal bir aile seyahati oyun alanı olan ülkelerin başında geliyor. Muhteşem kumsallar ve yemyeşil ormanları buraya seyahati cazip kılan etkenlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra burada doğal yürüyüşler, şelaleler altında yüzme, kano ve daha fazlasını yapma fırsatı bulacaksınız. Zamanlamanız doğruysa, yumurtalarını bırakmak için sahile çıkan carettaları görmek her yaştan gezgin için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Yucatan, Meksika

Yucatan, iyi gelişmiş bir turizm altyapısı ile görülecek ve yapılacak çok sayıda eğlenceli şeyle çocuklarla seyahat etmek için harika bir yerdir. Muhteşem plajları, kayalardan oyulmuş güzel tatlı su havuzları, şnorkelli yüzme olanakları, ziyaret edilecek antik kalıntılar yapılabileceklerden sadece birkaçı. Üç tema parkından birine uğrayabilir, burada yunuslarla yüzebilirsiniz. Gök mavisi bir denize bakan kayalıklarda yer alan Maya Uygarlığının kalıntılarını ziyaret edebilirsiniz.

Mayıs’tan Ekim’e kadar, Meksika kıyılarında şiddetli yağmurlar ve kasırgalar görülebilmektedir. Bu yüzden ülkeyi ziyaret etmek için Kasım ve Mart arası bir zaman tercih edilmelidir.

Honolulu, Hawaii

Yürüme, koşma ve yüzmeyi yeni yeni keşfeden minik kâşifler için  Hawaii adaları tam bir cennet diyebiliriz. Mercan resifleri, güzel kumsallar üstelikte mükemmele yakın hava durumu tam çocuklara göre bir seyahat rotası oluşturuyor. Yunuslar, balinalar ve deniz kaplumbağaları gibi egzotik yaşam hayatı yetişkinler için olduğu kadar küçük çocuklar için de burayı cazip hale getiriyor. Özellikle Hawai’i adası, sade ve gerçeküstü lav akıntılarından yemyeşil şelalelere kadar çok çeşitli çarpıcı ortamlar sunar.

Çocuğunuz burada sadece çarpıcı doğal güzellikleri deneyimlemekle kalmayacak aynı zamanda çok kültürlü bir ortam ve gerçek bir aloha ruhu yaşayacaktır. Yılın neredeyse her günü güneşli olan Honolulu da daha büyük çocuklar ve gençler için ise  sörf, boogie board, hatta kürek öğrenme gibi alternatifler mevcut.

Grand Cayman, Cayman Adaları

Cayman Adaları  Grand Cayman, Cayman Brac ve Little Cayman adlı üç adadan oluşur. Bu üç Cayman Adası’nın en büyüğü, çok sayıda aile dostu aktivite ve cazibe merkezi ile su severlerin cenneti olma özelliğini taşıyor. Birlikte dalış yapmaktan hoşlanan aileler, Grand Cayman Adası’na giderek nefes kesici sualtı dünyalarından birinin tadını çıkarabilirler.

Tayland

Tayland’da çocuklarınızla seyahat etmek son derece kolay ve güvenlidir. Bangkok’ta ziyaret edilecek çok sayıda tapınak ve Phuket Adası plajları burayı ailelerin cazibe merkezi haline getiriyor.

Tokyo

Japonya’da çocuklara uygun pek çok alternatif var ancak Tokyo ziyaretçilerine tüm ailenin keyif alacağı aktiviteler sunuyor. Burada birlikte keşfedebileceğiniz çok sayıda park ve etkileşimli müze bulunuyor. İçerisinde tema parklar,oteller, alışveriş merkezleri bulunan Tokyo Disney Resort için ise Disney World ve Disneyland’in en iyilerinin birleşimi diyebiliriz.

Dünyanın en iyi aile tatili rotası olduğunu düşündüğünüz bir ülke var mı? Öyleyse, ailelerin tatile nereye gitmesi gerektiğini düşündüğünüzü yorumlarda bize bildirin.

Reklamsız gezinti için

Kapak Fotoğrafı: https://www.joyridetravel.com/

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır