Çocukla Seyahate Çıkmak: Sorunsuz Tatil İçin İpuçları

Çocukla seyahate çıkmak için sorunsuz tatil ipuçlarını sizin için derledik. Çocuğunuzla uzun süreli  bir dünya turuna çıkmak istiyorsunuz ama endişeli misiniz? Çocuğunuzla seyahat etmek, düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir.

Oyuncak

Çocuklar doğal olarak  değişime açıktır, bu nedenle hareket halinde olmak onlar için neredeyse sürekli bir heyecan kaynağıdır. Çok fazla değişiklik, sürekli yeni bilgi, dinamik bir hayat onun için fazla yorucu olacaktır. Ama onlar uzun, yorucu bir günün sonunda biz yetişkinler gibi bir kadeh şarap alamazlar veya masaj rezervasyonu yapamazlar.  Her an sakinleşmesini sağlayan en sevdiği 3 oyuncağı yanınıza almalısınız. Bu sayede dikkatini kolayca toplayacaktır. Çocuğunuz eğer  kamera kullanabilecek yaştaysa kullanmasına izin verebilirsiniz. Böylelikle hem keyifli vakit geçirir, dikkatini toplar hem de harika anılarınız kaydolmuş olur.

Esnek Bir Eğitim

Eğer sürekli gezginlerdenseniz, bir çok ülkede geçerliliği olan bir uzaktan eğitim sistemi bulup çocuğunuzu kaydetmeniz faydalı olacaktır. Bunun dışında çocuklar doğaları gereği meraklıdır, bu nedenle sorularını tatmin etmek için çok fazla internet araştırması yapmanız gerekecektir.

Eğitimin tek yolu sınıf değildir. Bu hayat boyu süren bir süreçtir.  Çocuklarla farklı oyunlar oynamak ve hatta gittiğiniz yerlerde yerel televizyon kanallarını izlemek bile dil öğrenmesine yardımcı olur. Yeni para birimleri, seyahat sürelerini, mesafeleri hesaplamak ve yeni bir dilde saymak matematik becerilerini geliştirir. Yaban hayatını, kara oluşumlarını ve gece gökyüzünü gözlemlemek, biyoloji, jeoloji ve astronomi gibi bilim kategorilerine ilgisini arttırır.

Küçük Molalar Vermek

İkinci önemli nokta da eğer donanımlı bir karavan ile gezmiyorsanız küçük molalar vermektir. Çocuklar  yetişkinlerden çok daha hızlı seyahat yorgunluğu yaşarlar. Sürekli seyahati en fazla 3 hafta tutmak gerekir. Sürekli seyahat halinde olmak, otel değiştirmek ve otobüslere, trenlere, uçaklara binmek çocuğunuzu oldukça yoracaktır. Bu yüzden uzun süreli seyahatlerinizde molalar verip bir ev kiralamalı  kısa süreliğine de olsa bir düzen sağlamalısınız.
Bir rutine sahip olmak, hatta tamamen farklı bir dilde yeni bir rutine sahip olmak, enerjisini ve canlılığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.

Çocuğunuzla seyahate artık hazır olduğunuza göre “Çocuklarla Tatil İçin En İyi 5 Rota” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Reklamsız gezinti için

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır