Çocukla Seyahate Çıkmak : Sorunsuz Tatil İçin İpuçları

Çocuğunuzla uzun süreli  bir dünya turuna çıkmak istiyorsunuz ama endişeli misiniz? Çocuklarla seyahat etmek, düşündüğünüzden çok daha kolay olabilir.

Oyuncak

Çocuklar doğal olarak dirençlidir ve değişime açıktır, bu nedenle hareket halinde olmak neredeyse sürekli bir heyecan kaynağıdır. Ama onlar uzun, yorucu bir günün sonunda bir kadeh şarap alamazlar veya masaj rezervasyonu yapamazlar. Çok fazla değişiklik ve sürekli yeni bilgi, dinamik bir hayat onun için fazlasıyla yorucu olacaktır. Her an sakinleşmesini sağlayan en sevdiği 3 oyuncağı yanınıza almalısınız. Bu sayede dikkatini kolayca toplayacaktır.

Yeni Bir Rutininiz Olsun

Çocuklar da seyahat yorgunluğu yaşarlar ve bu yetişkinlerin yaşadığı yourgunluktan çok daha hızlı gelişir.
Sürekli seyahat halinde olmak, otel değiştirmek ve otobüslere / trenlere / uçaklara binmek çocuğunuzu yoracaktır. Bu yüzden uzun süreli seyahatlerinizde belirli periyodlarla molalar verip bir ev kiralamalı  kısa süreliğine de olsa sabit bir düzen sağlamalısınız.
Mevcut rutinin dışına çıkıp  tamamen farklı  yeni bir rutine sahip olmak, çocuğunuzun enerjisini ve canlılığını yeniden kazanmasına yardımcı olur.  Çocukla yapacağınız sürekli seyahati en fazla 3 hafta tutmak en  idealidir.

Esnek bir Eğitim

Çocuklar doğaları gereği meraklıdır. Bu nedenle sordukları sorulara tatmin edici cevaplar vermek için bol bol Google araştırması yapmanız gerekecektir.
Eğitim hayat boyu süren bir süreçtir ve öğrenmenin tek yolu sınıf değildir.  Çocuklarla oynamak ve hatta yerel televizyon izlemek bile dil öğrenmesine yardımcı olur. Yeni para birimleri, seyahat sürelerini, mesafeleri hesaplamak ve yeni bir dilde saymak matematik becerilerini geliştirir. Yaban hayatını, kara oluşumlarını ve gece gökyüzünü gözlemlemek, biyoloji, jeoloji ve astronomi gibi bilim kategorilerinin araştırılmasını sağlar.

Çocuklu Gezginleri takip edin!

Instragram, YouTube vb sosyal ağlarda çocuklarıyla seyahat eden çiftleri takibe alın. Tıpkı yolda yardımlaşan karavancılar gibi gezginlerde de yaygın bir yardımlaşma kültürü vardır. Soru sormaktan çekinmeyin.

Tartışmaya Katıl

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır