Bir Balıkçı Kasabası: Playa Brasilito

Guanacaste eyaletinde yer alan bir balıkçı kasabası olan Playa Brasilito, Kosta Rika‘da uluslararası tanınırlık kazanan üç plajından birisine sahiptir. Bu balıkçı kasabasının plajı, komşu plajlar  kadar popüler olmayabilir ancak ulaşım ve konaklama maliyetleri ile ön plana çıkıyor. Burada yaklaşık 2 km uzunluğunda kumlu bir plaj sizi bekliyor. Playa Brasilito’da, bir futbol sahasının etrafında toplanmış birkaç restoran ve hediyelik eşya dükkanı ile mütevazı bir balıkçı köyü bulacaksınız.

 

Playa Brasilito nerededir?

Pasifik kıyısında Guanacaste Eyaletinde yer alan Playa Brasilito Kosta Rika‘nın iki uluslararası havalimanından biri olan Liberya (LIR)’ya yaklaşık 1 saat uzaklıkta yer alıyor.

Birkaç kilometre kuzeyde beyaz kumsalı ile Playa Flamingo,  güneyinde kısa bir yürüyüş mesafesinde Playa Conchal yer almaktadır. Conchal  ünlü plajı nedeniyle lüks oteller ile çevrelenmiştir. Yani rotanız Conchal plajı ise yine düşük bütçeli tatil için Playa Brasilito’yu tercih etmelisiniz. Guanacaste’nin en büyük sahil kasabası Tamarindo da sadece 30 dakika uzaklıktadır.

Playa Conchal yazımızı buradan  okuyabilirsiniz .

 

Brasilito’nun Az Bilinen Plajları

Güzel sahil şeridi, Playa Brasilito’nun ana cazibe merkezidir. Bölgede daha az bilinen iki plaj Bahia de los Pirates ve Playa Mina’dır.

Bahia de los Piratas

Bahia de los Piratas, neredeyse pembe kuma sahip şirin bir plajdır. Adını, buradaki bir mağaradan almıştır. Günümüzde boş olan mağaranın bir zamanlar korsanların uğrak yeri olduğu söyleniyor.

Bahia de los Piratas turistler tarafından çok bilinmediğinden çok kalabalık olmaz.  Biraz sakinlik arıyorsanız yalnızca yerlilerin geldiği bu plaj tam size göre olacaktır.

Playa Mina

Çok fazla insanın bilmediği başka bir gizli plaj ise Playa Mina . Geniş kumlu bir plaja ve sakin bir denize sahip plaj her iki ucunda kayalıklarla çevrilidir.

 

Binicilik ve ATV Turları

Brasilito ve yakınlarındaki güzel sahil şeridinin keyfini çıkarmanın bir yolu at sırtında veya ATV ile çevreyi keşfetmekten geçiyor.  Bu turlar, kendi başınıza bulamayabileceğiniz orman rotalarını ve yerel plajları, mahalleleri görmenizi sağlayabilir.

 

Macera Parkında Bir Gün

Diamante Eco Adventure Park Tüm Gün Macera!

Diamante Eco Adventure Park Brasilito’dan yaklaşık yarım saat uzaklıkta bulunmaktadır. Bu macera parkı turu; zipline, at veya atv ile tropik orman turu içerir. Kahve, şeker kamışı, çikolata hakkında bilgiler veren kültürel bir yerel ev ziyareti de bu tura dahildir. Ayrıca yaralanan hayvanların rehabilite edildiği vahşi yaşam hayvan barınağını da bu park içerisinde gezebilirsiniz. Diamante Eco Adventure Park yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Zamanınız varsa birkaç gününüzü de milli park gezilerine ayırabilirsiniz. Guanacaste’deki popüler milli parklardan bazıları arasında; Rincon de la Vieja ve Palo Verde Ulusal Parkı bulunmaktadır.

Reklamsız gezinti için

 

Çikolata Fabrikası

Etkileşimli ve eğitici atölyeleri ile popüler olan; butik çikolatalar üreten bir işletme olan Beach Chocolate Factory’ yi ziyaret edebilirsiniz. Kosta Rika’nın en lezzetli yerel çikolatalarını burada bulabilirsiniz.

Tartışmaya Katıl

Reklamsız gezinti için

İlanları Karşılaştır

Karşılaştır