Uygulama kaynakları korunuyor..

Rotaları Karşılaştır

Andorra Karnaval Festivali

Andorra Karnaval Festivali

Andorra Karnaval Festivali

Andorra Karnaval (Carnival) her yıl Lent (Paskalya öncesi tutulan oruç) arifesinde kutlanan, renkli görüntülere sahne olan eğlenceli bir karnavaldır. Karnaval her yıl farklı bir tarihte gerçekleşir, aşağıdaki takvimden hangi yıl, hangi tarihlerde yapıldığı ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

En son yapılan karnaval 4 Mart’ta Andorra la Vella ve Escaldes-Engordany’de gerçekleşti. Her yıl düzenlenen bir faaliyet aynı zamanda Ulusal bir tatildir. Bir diğeri 24 Şubat 2020’de gerçekleşecek karnaval süresince ülke genelinde tüm devlet daireleri bankalar ve pek çok özel işletme karnaval günü kapalı olacaktır. Seyahatiniz bu tarihlerdeyse şayet Banka ve exchange işlemlerinizi önceden halletmenizde fayda var.Sayısı en az sekiz kişiden oluşan gruplar, en özgün kostümlerle dans yarışmalarına katılabilir. Yarışmaya her yaştan gruplar katılabiliyor.

Kostüm yarışmasının kazananları 500 avro (birincilik ödülü), 350 avro (ikinci ödül), 250 avro (üçüncü ödül) ve 200 avro (dördüncü ödül) alacak. Dans yarışmasının kazananları 300 avro (birincilik ödülü), 250 avro (ikinci ödül) ve 200 avro (üçüncü ödül) alacaklar.

Bu yıl (2019), ilk kez, 200 avroluk bir ödül fonu ile “En orijinal aile” yarışması düzenlendi.

Geçit töreni 18:00’de başlayan Geçit alayı, Parla de la Mola d ‘Escaldes-Engordany’den  Carlemany ve Meritxell’in sokaklarının yanı sıra, Canals de les Canals, Mossèn Tremosa, Mossèn Cinto Verdaguer, Doctor Nequi ve avinguda Princep Benlloch sokaklarını takip ederek devam etti. Tören, festivalin dans katılımcılarının performansıyla devam ettiği kortej, Plaça del Poble d’Andorra la Vella’da sona erdi.

Carnival Takvimi

YılGünTarihAdıTürü
2019Pzt4 MarCarnivalUlusal Tatil
2020Pzt24 ŞubCarnival Ulusal Tatil
2021Pzt15 ŞubCarnival Ulusal Tatil
2022Pzt28 ŞubCarnival Ulusal Tatil
2023Pzt20 ŞubCarnival Ulusal Tatil
2024Pzt12 ŞubCarnival Ulusal Tatil
2025Pzt3 MarCarnival Ulusal Tatil

 

Diğer Tatil Günleri

Andorra’daki diğer tatil günlerini görmek için buraya tıklayın

Festivale ait fotoğraflarınızı ve buradan okurlarla paylaşmak istediğiniz seyahat anılarınızı yorum alanlarında veya [email protected] adresine e-posta ile veya Gezgin üye olarak, kendi gezgin profiliniz ile kendi kaleminizden yayınlayabilirsiniz.Bu içeriği paylaşın:
img

Kamprota

Kamprota, bir kupa kahve yardımıyla siz gezginler ve kamp severler için hazırlandı.

İlgili Mesajlar

Çift Pasaport Almak : İkinci Pasaport

ÇİFT PASAPORT ALMAK : İKİNCİ PASAPORT Bir pasaportum var çift pasaport almak ne işime...

Devamını oku

Büyükçekmece Kültür Park : Mimar Sinan Eserleri

Büyükçekmece Kültür Park Kültür Park, bahar ve yaz aylarında İstanbul’un en gözde...

Devamını oku

Tiflis Uluslararası Havalimanı

Tiflis Uluslararası Havalimanı Tiflis Uluslararası Havalimanı, Gürcistan'ın başkenti...

Devamını oku

Bir Cevap Yazın